[ATR] Technika McHaleprasy rolujące

Stałokomorowe prasy McHale z serii F

Data publikacji:
Stałokomorowe prasy McHale z serii F

W kategorii pras stałokomorowych firma McHale posiada w swoim portfolio serię F obejmującą 3 modele. McHale F5600 to flagowy wariant tej serii, w pełni automatyczna prasa wyposażona w zawór sterownia wyczuwającego obciążenie oraz nowoczesny terminal sterowania Expert plus. Prasa jest również dostępna w wersji Plus z układem owijającym bele folią w komorze roboczej. Prasa McHale wyposażona jest w przekładnię główną z napędem rozdzielającym moc.

W tym układzie lewa strona przekładni napędza walce w komorze prasy, natomiast prawa odpowiada za podbieracz i zespół tnący. Rozwiązanie to zapewnia optymalne wykorzystanie mocy. Sprawny zbiór materiału umożliwia galwanizowany podbieracz o szerokości roboczej 2 m. Wyposażony jest w boczne ślimakowe przenośniki pokosu, transportujące płynnie materiał do zespołu tnącego oraz sprężynowo-hydrauliczny system podnoszenia do regulacji wysokości roboczej.

W standardowym wyposażeniu prasy są pneumatyczne koła prowadzące, które umożliwiają efektywny zbiór materiału nawet na nierównym podłożu. Wałek ugniatający plon dostępny jest w opcji. Wysoko wydajny zespół cięcia zawiera 25 noży tnących chronionych przez system hydrauliczny przed obcymi obiektami oraz spiralny rotor z podwójnym układem zębów, zmniejszający ryzyko zapychania materiałem.

Komora robocza prasy formuje okrągłe bele o średnicy 1,25 m. Długą żywotność maszyny gwarantują wytrzymałe łańcuchy i koła zębate oraz wysokiej jakości łożyska z automatycznym systemem smarowania, dodatkowo chronione przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Specjalnie dla serii F5000 firma McHale stworzyła nowy, wysoko wydajny system owijania siatką, w którym naciąg dostosowuje się za pomocą koła pasowego o zmiennej średnicy znajdującego się po prawej stronie maszyny.

System owijania 180° na gumowym wałku podajnika zapewnia optymalne napięcie siatki podczas owijania beli. W momencie, gdy proces formowania beli jest zakończony, klapa prasy automatycznie się otwiera, bela wytacza się przez odrzutnik i klapa się znowu zamyka.

Obsługa prasy odbywa się za pośrednictwem sterownika Expert Plus, który posiada duży, czytelny wyświetlacz umożliwiający obsługę noży, sprawdzenie pozycji klapy, obsługę opuszczanej podłogi, kontrolę pozycji odrzutnika beli, smarowania itd. Za pośrednictwem sterownika można także kontrolować zagęszczenia beli oraz ilość zużywanej siatki bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika.

Wersja prasy oznaczona dodatkowo Plus zapewnia możliwość owijania beli folią w komorze prasującej. Rozwiązanie to ma liczne zalety, ponieważ folia napręża się bardziej niż siatka. Materiał jest więc mocniej utrzymywany, otrzymuje się lepszy kształt bel, usuwa się też więcej powietrza z wnętrza i w efekcie uzyskuje sianokiszonkę lepszej jakości.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.