Aktualności

Rejestracje ciągników rolniczych na potęgę

Data publikacji:

Dobra koniunktura na rynku ciągników nowych przekłada się także na segment ciągników używanych. W styczniu-czerwcu 2021 r. zarejestrowano aż 11 888 szt. „używek”, podczas gdy w styczniu-czerwcu 2020 r. było to 8945 sztuk ciągników używanych. Oznacza to wzrost o 32,9%.

    Ciągnik John Deere

Struktura geograficzna rynku ciągników używanych okazuje się być bardzo podobna do tej znanej z rynku ciągników nowych. W styczniu-czerwcu 2021 r. najwięcej ciągników używanych zarejestrowano w woj. mazowieckim (2064 sztuki), lubelskim (1615 sztuk) i wielkopolskim (1405 sztuk).

W styczniu-czerwcu 2020 r. najwięcej „używek” sprzedało się zaś w województwach: mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Struktura wiekowa różni się w zależności od województwa. Jeśli chodzi o ciągniki w wieku do 5 lat i w przedziale 11-20 lat zwyciężyło woj. mazowieckie, w grupie ciągników 6-10 lat - woj. wielkopolskie, a powyżej 20 lat - woj. lubelskie.

Najmniej ciągników używanych w 2020 r. zarejestrowano w woj. lubuskim - jedynie 111 sztuk, co stanowi jedynie niespełna 1% całego rynku ciągników używanych.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.