Aktualności

Polski przemysł techniki rolniczej ściga Europę

Data publikacji:

Producenci maszyn rolniczych z Polski coraz mocniej rozpychają się na rynkach eksportowych. Czy jednak skutecznie ścigają czołowych europejskich graczy z tego sektora rynku? Takie porównania będą uprawnione po lekturze poniższego artykułu oraz innego publikowanego w tym wydaniu atr express („Duże tygrysy, małe tygrysy” - przyp. red.). Tym razem przyglądamy się bliżej producentom krajowym -(kilku z nich mieści się w kategorii „tygrysów”) w poniższej analizie obejmującej dynamikę obrotów w latach 2018-2020 i rentowność prowadzonego biznesu.

Wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe czołowych krajowych producentów techniki rolniczej aby dojść do wniosku, iż część z nich skutecznie ściga renomowane i mające o wiele dłuższą historię, zachodnioeuropejskie przedsiębiorstwa. Na to przynajmniej wskazują dane za lata 2018-2020. W tym miejscu bowiem konieczne jest ważne zastrzeżenie, iż sytuacja rynkowa w roku bieżącym może istotnie zmienić sytuację w tym względzie.

O ile bowiem - w dużej mierze za sprawą znacznych podwyżek cen maszyn - istotnie rosną przychody producentów, tak z co najmniej taką samą prędkością podążają koszty produkcji. A stąd już krok do tezy, iż wskaźniki rentowności w 2021 r. mogą znacznie spaść, a jeśli tak się nie stanie, producentom znad Wisły grozi inny poważny, a już zauważalny problem - znaczące zbliżenie cen oferowanych maszyn do produktów importowanych z Zachodu.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.