Nowości Uprawa i siew

Nowy siewnik pneumatyczny Kuhn Venta 330

Data publikacji:

Oferta produktowa firmy Kuhn zostaje rozszerzona o serię lekkich i kompaktowych pneumatycznych agregatów uprawowo-siewnych. Nowy siewnik Venta 330 o szerokości roboczej 3 m, jest dostępny w wersjach 20- i 24-rzędowych z rozstawem 15 oraz 12,5 cm. Gama siewników pneumatycznych firmy Kuhn, obejmuje obecnie jeszcze modele z redlicami piersiowymi Venta 310 i 1-talerzowymi Venta 320.

    Nowy siewnik pneumatyczny Kuhn Venta 330

Siewnik Venta 330 został wyposażony w innowacyjne sekcje wysiewające Seedflex 100. Dwa talerze zamontowane na równoległoboku, przesunięte są względem siebie o 41 mm, ich zadaniem jest otwieranie bruzdy w podłożu. Precyzyjną kontrolę głębokości siewu i optymalny kontakt nasion z glebą zapewniają koła dogniatające. Nacisk redlic każdej sekcji wysiewającej jest możliwy do regulacji aż do 40 kg, co pozwala utrzymać optymalny docisk oraz zapewnić właściwe zagęszczenie gleby, zwłaszcza w trudnych warunkach suchych lub podczas szybkiego, głębokiego siewu z dużą prędkością roboczą. Pomiędzy dwoma sekcjami wysiewającymi zachowany jest odstęp 15 cm, umożliwia to swobodny przepływ pozostałych na polu resztek roślinnych. Sterowanie całym procesem realizowane może być poprzez terminal VTI 60, CCI 800 lub CCI 1200 lub inny zgodny ze standardem Isobus. Jeżeli takiej magistrali brak, można wybrać terminal Kuhn VT 30.

Co nowego oferuje seria Venta 100?

Siewniki z serii Venta 100 doskonale współpracują z bronami wirnikowymi HRB 302, HRB 303, HR 304 i HR 3004, skonstruowanymi do efektywnej pracy z ciągnikami o znacznej mocy, sięgającej w zależności od modelu brony nawet do 250 KM. Szybkie i łatwe podczepianie oraz odczepianie są możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom mocującym. Siewnik bezpośrednio przylega do ramy brony wirnikowej, ich zbiornik o pojemności 850 l jest umieszczony z przodu, co skutkuje korzystnym umiejscowieniem środka ciężkości maszyny blisko ciągnika. Całość działa bardzo stabilnie, zwiększona jest przy tym zwrotność, mniejsze są wymagania dotyczące siły udźwigu.

Konstrukcja siewników Venta 100 idealnie dostosowuje się również do małych ciągników o mocy od 120 KM. Aparat wysiewający o zróżnicowanej pojemności, napędzany elektrycznie, umożliwia precyzyjne dawkowanie od 1 do 430 kg/ha. Nie ma tutaj potrzeby demontażu ani wymiany elementów aparatu wysiewającego, nawet przy siewie mniejszych nasion, a wszystkie newralgiczne ustawienia maszyny są łatwe do dostosowania. Regulacja głębokości siewu odbywa się centralnie w dwóch punktach, niezależnie od głębokości pracy brony, dostęp do aparatu wysiewającego ułatwia obsługę, a przycisk stop/start umożliwia zarządzanie próbami kręconymi z poziomu wnętrza kabiny ciągnika.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.