[ATR] Nowości PronarPrzyczepy

Nowości Pronaru w zakresie transportu

Data publikacji:

Niekwestionowany lider na rynku przyczep rolniczych - firma Pronar, ma w swojej ofercie bardzo szeroki wybór przyczep, zawierający modele 1-, 2- i 3-osiowe, w układzie tandem i tridem, skorupowe, do przewozu balotów, zwierząt, a także objętościowe. Poniżej prezentujemy krótki przegląd nowych technologii zastosowanych przez producenta z Narwi w zakresie techniki transportu.

T700M/1 - skorupa z obustronnym wywrotem bocznym

Przyczepa z zawieszeniem typu tandem, z amortyzacją opartą na 4 stalowych resorach ma dopuszczalną masę całkowitą 24 t, ładowność 16,9 t i pojemność ładunkową 23 m³ (z nadstawkami 35 m³). Zapewnia możliwość wywrotu do tyłu oraz na lewą/prawą stronę. Skrzynia ładunkowa posiada system hydraulicznego domykania klap wraz z siłownikami hydraulicznymi, co gwarantuje bezpieczne ryglowanie i wyklucza przypadkowe otwarcie. T700M/1 przeznaczona jest do transportu zbóż, płodów roślin okopowych i zielonek.

T900XL - przyczepa z przesuwną ścianą

Przyczepa T900XL umożliwia rozładunek materiału poprzez przesuwanie go ścianą przednią skrzyni ładunkowej. System taki sprawdzi się idealnie w niskich budynkach i na pochyłościach terenu, gdzie standardowe wywrotki nie dają sobie rady. Model XL oferuje największą pojemność ładunkową spośród przyczep Pronaru, z nadstawkami jest to aż 61,2 m3. Solidna skrzynia ładunkowa pozwala na transport materiałów ciężkich jak i sypkich. Bardzo przydatną funkcją przyczepy jest możliwość zastosowania adaptera rozrzucającego do obornika. Mamy więc dwie maszyny w jednej.

T046H do przewozu zwierząt

Jednoosiowy model T046H to najnowsze rozwiązanie Pronaru, którego dopracowana konstrukcja pozwala na bezpieczny transport do 8 sztuk ciężkiego bydła (maks. 700 kg) lub 10 sztuk lżejszego (maks. 550 kg). Przyczepa posiada w wyposażeniu antypoślizgową, gumową powłokę, przykrycie plandeką, wysokie ścianki, oświetlenie oraz opcjonalnie dostępną wewnętrzną przegrodę. Załadunek znacząco ułatwia hydraulicznie opuszczane nadwozie na wysokość 20 cm od podłoża, z szeroko otwieranymi drzwiami i opcjonalnymi bocznymi barierkami. Zmniejszenie stresu zwierząt podczas transportu zapewnia także hydrauliczna amortyzacja zawieszenia, tłumiąca drgania w trakcie jazdy.

Rozrzutnik N262/2

Wyjdźmy nieco poza asortyment przyczep rolniczych. W ofercie rozrzutników dostępny jest np. model tandem N262/2, który umożliwia precyzyjny rozrzut obornika, torfu, wapna lub kompostu. Rozrzutnik można wyposażyć w adapter pionowy (ślimakowy) z wymiennymi nożami lub już wkrótce poziomy, z mechanizmem szerokiego rozrzutu. Materiał może być rozrzucany z wydajnością do 4 m³/min. Ładowność skrzyni wynosi 18 m³, opcjonalnie po zastosowaniu nadstaw do zielonki 22,4 m³. Ważną zaletą rozrzutnika jest amortyzowany dyszel z regulowaną wysokością cięgna. Skutecznie tłumi drgania, zwiększając komfort użytkowania oraz trwałość maszyny.

PT612L dla rolnictwa i gospodarki komunalnej

Dwuosiowa przyczepa PT612L wobec standardowego modelu PT612 posiada wydłużoną o 750 mm skrzynię ładunkową o powierzchni całkowitej 12,8 m². Zwiększono też jej rozstaw punktów wywrotu, co pozwoliło na zastosowanie szerszych opon i ograniczyło ryzyko kolizji ramy górnej z ogumieniem. Przyczepa umożliwia transport 8 bel w pozycji stojącej ze zdemontowanymi ściankami i nastawami. Wyposażenie PT612L obejmuje instalację elektryczną z lampami LED, centralne ryglowanie ścian, szyber zsypowy w tylnej ścianie, kliny do kół, hamulec ręczny, błotniki, drabinki i stopnie burtowe. W opcji są różnego typu instalacje hamulcowe, ponadstandardowe dyszle, zaczepy tylne, rolowana plandeka i inne.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.