Nowe maszyny na targach Fieragricola od Merlo

Data publikacji:

Ubiegły rok był dla Merlo udany. Firma zanotowała 7proc. wzrost obrotów oraz rekordową ilość sprzedanych maszyn. Włoski producent nie ustaje zatem w wysiłkach, aby ugruntować swoją pozycję rynkową.

Na tegorocznych targach Fieragricola w Veronie Merlo zaprezentowało najszerszą gamę rolniczych podnośników teleskopowych, przenośniki gąsienicowe Cingo oraz serię wielofunkcyjnych ciągników TreEmme, które można wyposażyć w specjalny osprzęt. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły również nowe maszyny  spełniające wymogi normy Stage V: Turbofarmer 38.10 TT CS-145 CVT oraz Multifarmer 44.9CS-170 CVT.

Ładowarka teleskopowa Merlo Turbofarmer 38.10 TT CS-145 CVT jest rozwinięciem nagradzanej serii Medium Capacity, jednak została zaprojektowana zupełnie na nowo. Jest to ładowarka o udźwigu maksymalnym 3800 kg i wysokości podnoszenia 9,5 m. Wpisuje się w średnią klasę ładowarek. Wyposażona jest w silnik o mocy 143 KM, który spełnia  wymagania emisji spalin normy Stage V oraz zapewnia maksymalną wydajność w pracy. Za przenoszenie napędu odpowiada inteligentna przekładnia bezstopniowa Merlo CVTronic. Turbofarmer modele TF42.7 i TF38.10 mają teraz osie nowej generacji z centralnym dyferencjałem, ramami ze stopu metali i nowe reduktory koła. To wszystko dla zwiększenia wytrzymałości konstrukcji i wydłużenia okresu eksploatacji. Przegub homokinetyczny wału napędowego został również przeprojektowany, aby poprawić zachowanie kół i całego układu kierowniczego w fazie skrętu. Kabina operatora jest przestronna i wyposażona w hydropneumatyczne zawieszenie CS, przez co zapewnia duży komfort oraz optymalną widoczność. Funkcja przesuwu bocznego wysięgnika  zwiększa dokładność i wielofunkcyjność używanego osprzętu. Umożliwia korektę bocznej pozycji wysięgnika bez konieczności przesuwania wysięgnika teleskopowego, co skraca czas manewru. Firma Merlo wdrożyła również w ładowarkach nowe rozwiązania elektroniczne w zakresie sterowania i poprawy bezpieczeństwa pracy. Na wyróżnienie zasługuje tutaj system łączności MerloMobility, pojemnościowy dżojstik elektro-proporcjonalny Merlo oraz system bezpieczeństwa CDC.

Multifarmer
MF34.9CS i MF44.9CS

Maszyny serii Multifarmer są wyjątkowo uniwersalne, łącząc w sobie cechy wysięgnika teleskopowego oraz ciągnika rolniczego. Model MF34.9CS napędzany silnikiem o mocy 136 KM ma maksymalny udźwig wynoszący 3400 kg i wysokość podnoszenia do 8,8 m, model MF44.9CS posiada silnik 170 KM, udźwig 4400 kg i wysokość podnoszenia również 8,8 m.
Zastosowanie różnorodnego osprzętu umożliwia tylny wałek WOM, który sterowany jest elektronicznie. Połączony jest z zaczepem 3-punktowym TUZ CAT3 w modelu Multifarmer 44.9 z udźwigiem 7000 kg oraz w przypadku modelu Multifarmer 34.9 z udźwigiem 3000 kg CAT2. Dopełnieniem całości jest podwieszana kabina, która zapewnia doskonałą widoczność i pozwala na pracę w każdych warunkach, zachowując najwyższe standardy komfortu, ergonomii i bezpieczeństwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.