[ATR] Nowości Amazonekultywatory

Nowe hydrauliczne zabezpieczenie zębów firmy Amazone

Data publikacji:

Firma Amazone wprowadza istotne zmiany w budowie zaczepianych kultywatorów serii Cenius-2TX o szerokości roboczej od 4 do 8 m oraz zaczepianych agregatów uprawowych Ceus-2TX, o szerokości roboczej od 4 do 7 m. W tych maszynach nowe zęby C-Mix-Ultra będą miały montowany automatyczny system ochrony przed przeciążeniami, wykorzystujący siłowniki hydrauliczne. Takie rozwiązanie zapewnia im wysoką niezawodność i trwałość, gdy są intensywnie użytkowane do uprawy cięższych gleb.

Zęby C-Mix-Ultra pokazują swoje mocne strony podczas pracy w trudnych warunkach glebowych, przy regularnych przeciążeniach. Próg zadziałania systemu zabezpieczenia zęba w nowej wersji hydraulicznej może być dostosowany do warunków i regulowany bezstopniowo do momentu, w którym wartość siły działającej na czubek redlicy wyniesie 800 kG.

Zapewnia to duży poziom bezpieczeństwa pracy, gdyż w najtrudniejszych warunkach maszyna optymalnie utrzymuje głębokość roboczą do 30 cm dzięki dużej wysokości unoszenia poszczególnych zębów. Taka ochrona przed przeciążeniami chroni kultywator w praktyczny sposób, gdyż system składający się z siłowników hydraulicznych zamontowanych na zębach oraz centralnie umieszczonym amortyzatorom azotowym, zapewnia pewny i szybki powrót zębów C-Mix-Ultra po ich uniesieniu.

Ma to również bardzo korzystny wpływ na zużycie zabezpieczenia przed przeciążeniami po wielokrotnych procesach wyzwalania. Ilość amortyzatorów azotowych jest odpowiednio dostosowana do liczby zębów, co zapewnia niewielką różnicę ciśnień przy jednoczesnym działaniu kilku zabezpieczeń przed przeciążeniami.

Łatwa i wygodna bezstopniowa regulacja systemu jest umiejscowiona z przodu zaczepu. Znajduje się tam również manometr widoczny z fotela ciągnika, dzięki temu operator ciągnika ma kontrolę nad wartością ciśnienia w systemie hydraulicznym.

Nowe zęby C-Mix-Ultra można łączyć z kompletnym systemem redlic C-Mix. Duży ich wybór oferuje odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Niektóre z redlic są dostępne w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie. Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. W bardzo krótkim czasie czubek redlicy zostaje oddzielony od blachy prowadzącej. Zapewnia to krótkie czasy przezbrajania, a przede wszystkim redukcję kosztów zużycia.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.