Aktualności

Konsekwencje COVID-19

Data publikacji:

Firma Bucher Industries, do której należy marka Kuhn, ogłosiła wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze 2020 r. W tym okresie przychody koncernu wyniosły 1153 mln franków szwajcarskich (1082 mln euro), co oznacza spadek o 14,4% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Zobacz także: Czy to już koniec kłopotów?

Po solidnym początku roku silne piętno na sprzedaży w kolejnych miesiącach odcisnęła pandemia koronawirusa. Skutkowało to również wprowadzeniem rozwiązań dla zapewnienia płynności i rentowności prowadzonej działalności, takie jak np. programy redukcji kosztów bieżącej działalności czy ograniczenie czasu pracy. Pod koniec pierwszej połowy 2020 r. wydaje się, że sytuacja wróciła do normy, acz w niektórych przypadkach nadal z pewnymi ograniczeniami.

W roku obrotowym 2019 Bucher Industries wygenerowało przychody w wysokości 3,11 mld franków szwajcarskich (2,9 mld euro) - za blisko połowę obrotów odpowiada marka Kuhn, będąca największą jednostką biznesową w ramach tego koncernu. W pierwszym półroczu 2020 r. Kuhn raportował sprzedaż w wysokości 584 mln CHF (548 mln EUR), co oznacza spadek sprzedaży o 9% w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2019 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.