Aktualności

John Deere liderem

Data publikacji:

Wszelkie analizy dotyczące rynku ciągników rolniczych obejmują pełną paletę pojazdów rejestrowanych w taki właśnie sposób - oczywiście bez quadów, pojazdów użytkowych i ładowarek teleskopowych, jednak również z miniciągnikami czy nawet kosiarkami ciągnikowymi. Spójrzmy zatem tym razem na segment ciągników o mocy powyżej 200 KM, w stosunku do których nie można mieć jakichkolwiek wątpliwości, iż są to ciągniki rolnicze.

    john deere ciągnik

W tym przedziale mocy, w pierwszym ośmiu miesiącach 2020 r. zarejestrowano 539 sztuk ciągników, o 30 szt. więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Najwięcej ciągników w tej klasie zarejestrowano w woj.: mazowieckim (84 szt.), wielkopolskim (53 szt.) i dolnośląskim (50 szt.). Najmniej zaś - z racji specyfiki rolnictwa na danym terenie, w woj.: świętokrzyskim (5 szt.), a także podkarpackim i… łódzkim (po 6 szt.).

Wśród najpopularniejszych marek sprawa jest bardzo prosta. Numerem jeden jest niezmiennie marka John Deere, która od początku br. zarejestrowała 121 szt. ciągników nowych o mocy powyżej 200 KM (warto zauważyć istotny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2019), która wyprzedziła markę Case IH (80 szt.). Na kolejnych miejscach, z niewielkimi różnicami w stosunku do siebie, uplasowały się marki: New Holland (73 szt.), Valtra (71 szt.) i Claas (65 szt.), którym nieco ustępuje Massey Fergsuon (58 szt.).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.