Nowości

Maschio Gaspardo - efektywny kultywator Dracula Hydro

Data publikacji:

Kultywator Dracula Hydro firmy Maschio Gaspardo, dzięki połączeniu przednich talerzy, zębów, i tylnego wału zapewnia efektywne cięcie resztek pożniwnych, napowietrzanie gleby oraz wyrównanie i przygotowanie podłoża pod siew, a to wszystko za jednym ekonomicznym przejazdem agregatu. 

Zobacz także: Nowe szaty Centrum Operacyjnego

Dracula Hydro dostępny jest w dwóch wersjach o szerokości roboczej 4,3 oraz 6,3 m, przy czym dzięki hydraulicznie składanej ramie zachowano wymaganą szerokość transportową wynoszącą 3 m. Wersja 4,3-metrowa ma masę własną 8450 kg i wymaga sprzęgania z ciągnikiem o mocy 280-360 KM. Zapotrzebowanie na moc wersji 6,3-metrowej o masie 10 590 kg to już 330-550 KM. Zastosowane ogumienie to opony w rozmiarze 550/45-22,5 oraz 700/60-R22,5.

Trzy sekcje robocze

Układ roboczy kultywatora złożony jest z trzech części. Z przodu występuje podwójny rząd talerzy, który miesza glebę i tnie wszelkie pozostałości, równomiernie łącząc je z glebą, co przyspiesza rozkład organiczny. Głębokość robocza talerzy jest regulowana hydraulicznie podczas jazdy.

W sekcji środkowej kultywatora znajdują się rzędy zębów, które służą do rozbijania bardziej zagęszczonej, głębszej warstwy gleby. Zęby mieszają również glebę, przyczyniając się do jej napowietrzania. Nachylenie zębów zostało tak dobrane, aby umożliwić lepszą penetrację podłoża, a duży prześwit ramy wynoszący 90 cm zapewnia optymalny przepływ gleby i pozostałości. W trzeciej sekcji umieszczono ponownie nachylone talerze oraz tylny wał.

Talerze usuwają ewentualne redliny pozostawione z tylnego rzędu zębów, wał natomiast rozdrabnia duże bryły, wyrównuje i zagęszcza glebę dla końcowego przygotowania pod siew. Połączenie układu naprzemiennych zębów i talerzy pozwoliło tutaj na uzyskanie efektu jednolicie przygotowanego podłoża, dobrze rozdrobnionych i wymieszanych resztek pozostawionego na polu materiału roślinnego, z jednoczesnym napowietrzeniem gleby.

Do pracy w każdych warunkach

Nowością w wersji Hydro są tłoki hydrauliczne, które zastąpiły stosowane wcześniej amortyzatory z podwójną sprężyną. W ten sposób zapewniono zwiększenie wydajności kultywatora również na trudnych podłożach, gdyż wytrzymałość zębów została zwiększona do maksymalnie 900 kg w porównaniu do 700 kg z wersji poprzedniej.

Głębokość robocza jest oczywiście regulowana hydraulicznie w zakresie od 8 do 30 cm, kultywator może więc śmiało zmierzyć się z uprawą płytką, jak i głęboką. W zależności od wersji kultywator wyposażony jest w 18 lub 26 talerzy o średnicy 610 mm i grubości 6 mm. Co ważne, talerze wykonane są ze stali borowej, która jest twardsza i bardziej odporna na ścieranie od zwykłej stali. Wklęsły kształt talerzy zapewnia lepsze wymieszanie gleby i pozostałości materiału roślinnego. Zastosowany kąt 22°, a także kształt i odstępy między tarczami dają doskonałą jakość cięcia i zakopywanie pozostałości.

Wał tylny ma średnicę 600 mm, posiada głębokie rowkowanie oraz skrobaki powlekane węglikami dla sprawnego rozdrabniania zbrylonej gleby w każdych warunkach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.