Technika

Duńskie deszczownie Fasterholt dla profesjonalistów

Data publikacji:

APH Group Polska poszerzyło swoją ofertę maszyn i urządzeń dla profesjonalnych producentów rolnych o ofertę duńskiego producenta Fasterholt. Firma jest skandynawskim liderem w produkcji systemów nawodnień pól. Asortyment wyrobów tego producenta obejmuje tradycyjne deszczownie szpulowe jak i innowacyjne samobieżne deszczownie serii FM, na których promocji chce się skupić firma APH.

Oferta samobieżnych deszczowni Fasterholt serii FM obejmuje 3 grupy urządzeń: FM 2500; FM 4000 oraz FM 5500H. Każda z grup jest kierowana do klientów poszukujących urządzeń niezawodnych i wymagających minimalnej obsługi. Deszczownie mogą się poruszać w trakcie pracy z prędkościami od 10 do 90 m/h. Podczas transportu na pole mogą być transportowane za ciągnikiem z prędkością do 30 km/h.

Deszczownie Fasterholt serii FM odznaczają się wieloma cechami wyróżniającymi je spośród innych tego typu urządzeń na rynku. Według producenta do obsługi deszczowni Fasterholt potrzebna jest mniejsza ilość przyłączy wody niż ma to miejsce w tradycyjnych deszczowniach szpulowych.

Maszyny z serii FM można wykorzystać na polach, na których znajdują się zadrzewienia, oczka wodne i inne przeszkody wymagające ominięcia - mają one możliwość pracy z wyznaczonymi dłuższymi liniami niż długość pola. Dzięki zastosowaniu systemu Raindancer unika się nawadniania kawałków pól już wcześniej podlanych, a użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem nawadniania.

To nie wszystko, gdyż zastosowanie węży o cienkich ściankach pozwala na nawadnianie przy ciśnieniu wody mniejszym min. o 1 bar od stosowanego w tradycyjnej deszczowni szpulowej. Istnieje też możliwość stosowania w deszczowni ramienia o szerokości 24 m z zainstalowanymi na jego końcach działkami Nelson, co pozwala na uchronienie się od wpływu wiatru na proces nawadniania oraz pozwala uzyskać mniejsze krople. No i na koniec, deszczownia do obsługi potrzebuje ciągnika o mniejszej mocy niż w tradycyjnym systemie.

Firma APH Group Polska ma obecnie w kraju deszczownię Fasterholt FM4900H z wężem o długości 850 m i średnicy 110 mm, wyposażoną w układ ramienia nawadniającego z działkami Nelson, zamontowanymi na końcach. W najbliższym czasie w/w zestaw będzie prezentowany klientom na pokazach na terenie kraju.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.