Aktualności

Dni Otwarte John Deere z serią 6R 

Data publikacji:

Tegoroczne Dni Otwarte John Deere odbywają się w 16 lokalizacjach w całej Polsce i są swojego rodzaju premierą ciągnika 6R w Polsce. Wydarzenie jest okazją dla szerokiej publiczności, żeby zobaczyć z bliska nową serię, lepiej poznać możliwości maszyn John Deere’a i porozmawiać z ekspertami. Redakcja atr express uczestniczyła w Dniach Otwartych organizowanych przez dilera - firmę Agro-Efekt w dniu 20 maja w jej siedzibie głównej w Sycowie.

Główną atrakcją Dni Otwartych John Deere były nowe wielozadaniowe ciągniki z serii 6R wydajne, mocne, a przy tym precyzyjne i intuicyjne w obsłudze. Dopracowany układ inteligentnego zarządzania mocą zapewnia do 40 KM dodatkowej mocy w pracach transportowych, wykorzystujących WOM i - co stanowi nowość - zastosowaniach hydraulicznych. Dodatkowo ciągniki 6R można doposażyć w ładowacz czołowy, który może być zaopatrzony w tzw. pakiet technologiczny.

Tego typu pakiet zawiera m.in. funkcję poziomowania horyzontalnego ułatwiającego przewóz materiałów płynnych, funkcję powrotu do pozycji usprawniającą powtarzalność pracy czy też funkcję dynamicznego ważenia, która daje nowe możliwości precyzyjnego załadunku i zbierania informacji na temat zebranego plonu. Ciągniki John Deere 6R w stosunku do innych maszyn w swojej klasie wyróżniają się najniższym poziomem zużycia paliwa wg testów DLG-Transport-PowerMix-Test 2.0.

Kabina w serii 6R jest przestronna (3,33 m³), ergonomiczna i odpowiednio wyciszona. Ciągniki z tej serii są również wyposażone w nowy dżojstik CommandPRO z 11 konfigurowanymi przyciskami, a rozwiązanie AutoSetup skraca czas konfiguracji w terenie o 50%. Zadania zaplanowane w Operations Center automatycznie pojawiają się na wyświetlaczu 4. generacji, gdy maszyna wjeżdża na pole - wystarczy jedno kliknięcie, żeby zatwierdzić szczegóły i  rozpoczynać pracę. 

Co oprócz nowej serii ciągników?

W trakcie Dni Otwartych mogliśmy przyjrzeć się również bliżej opryskiwaczowi, który świetnie sprawdza się przy uprawach rzędowych i gwarantuje optymalne dawkowanie środków ochrony roślin. Do wyboru klienci mają zbiornik o pojemności od 4400 do 7500 l, szerokość belki od 24 do 40 m, sterowanie dyszami - mogą być rozstawione co 25 cm.

Dzięki temu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad procesem opryskiwania. Dzięki całej optymalizacji można oszczędzić nawet 5% na zakupie środków ochrony roślin, jak deklaruje producent. Opryskiwacz wyposażony jest również w system PowerSpray - 2-obwodowy system zapewniający szybsze napełnianie, intensywne mieszanie oraz skuteczne płukanie. System błyskawicznie reaguje na zmiany prędkości opryskiwacza lub sekcji, co pozwala na redukcję środków ochrony roślin.

 

Wieczór w Sycowie

W dniu 20 maja podczas Dni Otwartych w siedzibie głównej firmy Agro-Efekt w Sycowie kilkudziesięciu klientów miało okazję zapoznać się z nową serią ciągników John Deere 6R. Przybyłych gości przywitał Stefan Ścieszka, prezes zarządu.

– Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Państwu nowości w naszej ofercie produktowej, ale również zaprezentować rozwiązania, które mogą przynieść oszczędności w prowadzeniu gospodarstwa. Jednym z takich rozwiązań jest Centrum Operacyjne. Część z Państwa już korzysta z tego narzędzia, które pozwala przewidywać koszty w gospodarstwie i podnosi efektywność. Rozwiązanie to zbiera bardzo pochlebne opinie. Wielu z Was to nasi stali, zaufani klienci i ta współpraca każdego roku się rozwija. Cieszymy się, że obdarzyliście Państwo firmę Agro-Efekt oraz produkty marki John Deere swoim zaufaniem. Podczas Dni Otwartych organizowanych w naszych oddziałach słyszeliśmy od klientów opinie, że maszyny, które oferujemy, są bardzo wydajne, ergonomiczne, fajne, ale niestety dość drogie. Postanowiłem sięgnąć wstecz do statystyki, żeby nie przekłamywać danych i sprawdziłem dokładnie ceny naszych produktów. Sprawdziłem - i np. ciągnik o mocy 215 KM w 2020 r. był wart 323 tony rzepaku, rok później, czyli w 2021 roku, na zakup takiego ciągnika potrzeba było wyprodukować 295 ton rzepaku, natomiast w roku bieżącym taki sam ciągnik jest wart tyle, co 156 ton rzepaku. Zachęcam zatem Państwa do rozmów z naszymi doradcami i do zakupu ciągników John Deere i innych maszyn - myślę, że jak zrobicie to Państwo odpowiednio szybko, to cena rzepaku jeszcze nie ulegnie zmianie.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.