Nowości

Agregat Select składany na trzy części

Data publikacji:

Firma Henryk Batyra z Lublina działa na naszym rynku od 1990 roku, zajmuje się produkcją i sprzedażą maszyn uprawowych. W jej ofercie znajduje się m.in. nowy, interesujący agregat bezorkowy - podorywkowy Select, który składany jest hydraulicznie na trzy części, ponadto umożliwia pracę w dwóch szerokościach roboczych.

    Agregat Select składany na trzy części

Agregat Select dostępny jest w szerokościach od 2,5 do 5 m i w zależności od wybranego modelu, przy masie własnej 1500 - 3000 kg, wymaga sprzężenia z ciągnikiem o mocy od 120 do 220 KM. Unikalną cechą agregatu jest to, iż jednym ciągnikiem nawet o niższej mocy może wykonywać dwa różne zabiegi, na dwóch różnych szerokościach roboczych.

Masywna i mocna konstrukcja agregatu oparta jest na ramie wykonanej z grubościennych profili 100 x 100 mm, całość jest śrutowana i malowana proszkowo niemieckimi farbami FreiLacke z systemem Qualicoat. Agregat posiada trzy rzędy grządzieli oraz elementów roboczych typu Horsch na zabezpieczeniu sprężynowym lub kołkowym, do tego system talerzy zagarniających i rozbijających glebę przed wałem lub zgrzebłem. Talerze zagarniające montowane są na amortyzatorach gumowych. W wersji o szerokości 3 m skrajne talerze są składane.

Trudnościeralne dłuta oraz osłony słupic zapewniają długi okres eksploatacyjny elementów roboczych. Agregat Select daje możliwość uprawy do 30 cm, posiada przy tym układ hydraulicznej regulacja głębokości pracy. Całość dopełnia szeroki asortyment wałów. Najczęściej wybierane przez rolników są wersje daszkowe na gleby o tendencji zbrylenia, ceownikowe chroniące pole przed tworzeniem się powierzchniowej zbitej warstwy oraz ceownikowe w układzie tandemowym, gdzie pierścienie wałów zazębiają się i dają jeszcze lepszy efekt kruszenia gleby. Regulacja pracy wału jest również standardowo obsługiwana hydraulicznie. 

– Od 2 - 3 lat widać coraz większe zainteresowanie technologią bezorkową. Rolnicy szukają oszczędności, a  po drugie przy coraz większych gospodarstwach jest mniej czasu na wykonywanie pracy. Zwiększający się areał pól przekłada się również na coraz większe szerokości robocze maszyn uprawowych, mocniejsze ciągniki itd. Sytuacja staje się analogiczna jak ta, która występuje w Europie Zachodniej – komentuje wprowadzenie tej nowości Tomasz Batyra, przedstawiciel firmy.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.