Również i ta firma boryka się z podwyżkami cen maszyn i brakiem konkretnego wsparcia finansowego dla gospodarstw cierpiących z uwagi na znacznie wyższe koszty produkcji rolnej – Na pewno próżno oczekiwać wzrostów sprzedaży. Jeśli już, to pewnie obroty sięgną poziomu 80% w stosunku do 2021 r. Być może większa będzie rentowność naszego biznesu, ale to przede wszystkim będzie zasługą wzrostu cen produktów – mówi Krzysztof Wiszowaty. Niezależnie od tego, firma prowadzi długofalowe działania na rynku maszyn rolniczych.
– Niedawno podpisaliśmy umowę z firmą Sulky i rozszerzyliśmy ofertę o te rozsiewacze nawozów. Poza tym intensywnie rozwijamy sprzedaż oferowanych przez naszą firmę maszyn i ciągników rolniczych. Coraz większe obroty generuje też dystrybucja części zamiennych
– podkreśla prezes Agromasz.
Firma Agromasz z dużym powodzeniem działa również w sektorze budownictwa. – Jeśli chodzi o sektor mieszkaniowy, to w dwóch inwestycjach mamy zakontraktowane zakupy na dwa lata do przodu. Należy zauważyć, że również i w tej branży nastąpiły spore podwyżki materiałów i robocizny, co może wpływać na przyszłe zakupy klientów. Jeśli chodzi o dystrybucję materiałów budowlanych, to ich sprzedaż na razie idzie siłą rozpędu. Klienci, którzy zamierzali rozpocząć budowy, wstrzymują się lub wycofują z tych planów. Sprzedaż w maju jest jeszcze dobra, ale czuję , że kolejny miesiąc będzie słabszy – uważa Krzysztof Wiszowaty.