Zdaniem przedsiębiorstwa były też problemy z rekrutacją wykwalifikowanych pracowników, szczególnie w USA. Skutkiem tego było pogorszenie efektywności procesów. Mimo to przychody ze sprzedaży ponownie wzrosły, co wynikało nie tylko z wyższych wolumenów, ale też z podwyżki cen. Wzmocnienie franka szwajcarskiego znalazło odzwierciedlenie w ujemnym efekcie walutowym, który wyniósł około 4 pp.
W efekcie koncern Bucher Industries ogłosił, że przychody w 2022 r. wyniosły 3,597 mld franków szwajcarskich (3,589 mld euro), co oznaczało wzrost o 13,2% w porównaniu z rokiem poprzednim. O 2,3% spadła zaś liczba zamówień (3,858 mld CHF = 3,849 mld EUR), ale i tak portfel zamówień za okres 7 miesięcy utrzymuje się na wysokim poziomie.
Z 42-proc. udziałem w obrotach Grupa Kuhn zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce w Bucher Industries. W obrębie tej dywizji przedsiębiorstwo pobiło rekord przychodów, które były wyższe o 23,5% i wyniosły 1,510 mld CHF (1,507 mld EUR). Liczba zamówień była jednak niższa o 3,8%, co dało wynik 1,613 mld CHF (1,609 mld EUR).
Prognozy na 2023 r.
Koncern oczekuje, że w ciągu roku wzrost popytu przejdzie z poziomu bardzo wysokiego na normalny. W komunikacie prasowym koncern ogłosił, iż jego moce produkcyjne nadal będą intensywnie wykorzystywane, szczególnie w pierwszej połowie br., ze względu na wyjątkowo wysoki portfel zamówień na koniec 2022 r. Wzrost kosztów zatrudnienia i innych kosztów operacyjnych tylko częściowo mogą być zrekompensowane wyższymi cenami, doprowadzą zatem do rosnącej presji na marże. Dotyczy to wszystkich dywizji, jednak w różnym stopniu. Grupa Kuhn i cały koncern prognozują, że obrót i odnotowywany zysk będą porównywalne z tymi z roku 2022.