Z kolei dla obsługi długich ładunków i maszyn pomost załadowczy można wysuwać o prawie 3 m. W tylnej części naczepy umieszczone są dwuczęściowe rampy hydrauliczne z regulacją szerokości, które zapewniają odpowiednio niski kąt rampy dla pojazdów o małym prześwicie. Rampy blokują się automatycznie do jazdy i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.
Dla zapewnienia maksymalnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa naczepę wyposażono w gumową podłogę na całej długości na pokładzie załadunkowym, jest także praktyczny pakiet zabezpieczający ładunek w czasie transportu oraz system zdalnego sterowania radiowego wykorzystujący SmartControl firmy Goldhofer. System ten jest szczególnie wysoko ceniony przez użytkowników sprzętu Goldhofera ze względu na to, że pozwala na obsługę wszystkich elektrycznych i hydraulicznych elementów sterujących z bezpiecznej dla operatora odległości.
Prezentowaną naczepę STZ-L 4 A RM w żółtych barwach firmy Erdmannchen, można już spotkać na niemieckich drogach, sprzęgniętą z ciągnikiem siodłowym Scania V 8.