[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Tarcza antykryzysowa pakiet dla rolników

Data publikacji:

Prezydent Andrzej Duda, wypowiadając się na temat przygotowywanego pakietu pomocowego dla gospodarki (tzw. tarczy antykryzysowej) w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, zapewnił, że rolnicy zostaną potraktowani tak, jak traktowani są przedsiębiorcy.

– Rolnicy, także ci prowadzący mniejsze gospodarstwa, gospodarstwa rodzinne, muszą być traktowani jak przedsiębiorcy. Oni bardzo często zatrudniają ludzi, mają te same problemy; to jest trochę inna działalność, ale problemy są te same. Też może się okazać, że jest wielu rolników, którzy dzisiaj nie są w stanie zbyć swoich płodów rolnych. Oni muszą mieć wsparcie, muszą być traktowani jak przedsiębiorcy, którzy tracą – zapowiedział prezydent. Podkreślił, że rolnictwo to ogromnie ważna część naszej gospodarki, a rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe, co jest w tym niezwykle trudnym okresie szczególnie ważne. Prezydent poinformował też, że w ramach tarczy antykryzysowej rolnicy będą zwolnieni z obowiązku opłacania składek na KRUS przez okres 3 miesięcy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.