Nowości

System tnący w Krone ZX po modernizacji

Data publikacji:

W przyczepach zbierających ZX firma Krone dokonała gruntownej modernizacji podbieracza i układu rozdrabniania materiału. Wynikiem tego jest jeszcze bardziej precyzyjne cięcie przy równoczesnej ochronie paszy i niewielkim zapotrzebowaniu na moc. 

    System tnący w Krone ZX po modernizacji

Podstawę tych zmian stanowią stale rosnące moce standardowych traktorów, które sprawiają, że nawet 400 KM staje się codziennością. Dzięki temu przyczepy zbierające mogą osiągać dużą przepustowość, szczególnie w połączeniu z wydajnym sprzętem do zgrabiania. Dlatego też firma Krone zmodyfikowała i zoptymalizowała system tnący ZX. 

Warunkiem tych zmian są także nowe procesy produkcyjne, które w zakresie zespołu tnącego ZX umożliwiają lepszy przepływ zbiorów i jeszcze bardziej precyzyjne cięcie zbieranego materiału. Krone wykorzystuje tu nowe technologie produkcyjne, polegające na zrobotyzowanym spawaniu, które minimalizuje tolerancje produkcyjne na kołach gwiazdowych i bębnie podającym. Nowo opracowana tylna ściana kanału o strukturze plastra miodu zapewnia obustronne mocowanie noży tnących w kanale przenośnika i stanowi dopełnienie optymalizacji.

Nowy system SplitCut

Zupełną nowością jest technologia SplitCut. Dzięki temu systemowi cięcia krawędziowego zewnętrzna gwiazda rotora jest całkowicie izolowana od komory ładunkowej przez boczne ściany rozdzielające. Technologia ta skutecznie przeciwdziała przedostawaniu się niepociętego materiału przez końcówki rotora do komory ładunkowej.

Strumień materiału jest dzielony po przejściu przez pierwszy nóż i przenoszony przez zęby z powrotem do przodu, gdzie dwa talerze kierują materiał do środka rotora, tam jest docinany, a następnie transportowany do komory ładunkowej. Kolejnym atutem nowego systemu tnącego ZX jest delikatne traktowanie materiału, które osiągnięto dzięki optymalizacji podłużnych płyt górnych na zębach podających. Zwiększyło to całkowitą powierzchnię podawania materiału o 50%, co w każdych warunkach powinno zapewnić dobrze zagęszczony materiał i jakość paszy.

Również w przypadku listwy tnącej Krone poprawiło jej funkcjonalność. System zabezpieczenia poszczególnych noży został wyposażony we wzmocnione komponenty, a ich współdziałanie zostało po raz kolejny udoskonalone. Nowo zaprojektowane, podwójnie hartowane noże tnące są nie tylko znacznie bardziej wytrzymałe i odporniejsze na zużywanie, ale także nadają się do każdych warunków roboczych i różnych upraw. Dzięki zoptymalizowanej krawędzi ząbkowanej końcówka tnąca jest przesunięta bliżej wspornika przenośnika, co zapewnia jeszcze większą precyzję cięcia.

Na niższych obrotach

Jakie jeszcze inne praktyczne zmiany wprowadziła firma Krone? Niemiecki producent w opcjonalnym wyposażeniu nowej serii ZX zaproponował redukcję prędkości obrotowej - jest to szczególnie zalecane w przypadku stosowania z ciągnikami poniżej 250 KM lub przy niewielkich pokosach. Przez to nawet w takich warunkach można uzyskać dobre rozdrabnianie. Z kolei dzięki funkcji Powerbelt szczyty mocy, które są spowodowane nierównomiernym pokosem, mogą być wyraźnie zamortyzowane. W ten sposób maszyna osiąga maksymalną przepustowość w każdych warunkach roboczych.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.