Raporty Aktualności

Sprzedaż ciągników rolniczych we Włoszech z dwucyfrowym spadkiem

Data publikacji:

Po szybkim wzroście sprzedaży ciągników w 2021 r., statystyki we Włoszech wykazały spadek o ok. 17% w kolejnym roku, który utrzymał się w 2023 r. - według FederUnacoma w ub. roku na rynku włoskim sprzedano tylko 17 613 ciągników. Oznacza to dalszy spadek o prawie 13%.

    Sprzedaż ciągników rolniczych we Włoszech z dwucyfrowym spadkiem

 

Włoskie stowarzyszenie producentów wymienia niepewność gospodarczą, wyższe ceny maszyn rolniczych, wzrost oprocentowania kredytów i spadek zachęt rządowych do zakupu maszyn rolniczych jako główne przyczyny spadku rynku. Spadek dotyczy głównie modeli w średnim zakresie mocy od 57 do 130 kW (-23%), podczas gdy modele o mocy od 20 do 56 kW (-5%) i klasy mocy powyżej 130 kW (-14%) odnotowały mniejsze spadki. Klasa kompaktowa o mocy do 19 kW również rośnie, a liczba nowych rejestracji wzrosła o 63%.

 

New Holland, lider rynku, odnotował spadek liczby rejestracji o 1/5. Niemniej jednak, był w stanie obronić swoje terytorium z udziałem w rynku wynoszącym 16,3%. Podobnie jak w poprzednim roku, marka John Deere uplasowała się na miejscu 2. (9,5% udziału w rynku), również odnotowując ponadprzeciętny spadek sprzedaży (-17,2%). Z kolei zajmująca miejsce 3. marka Antonio Carraro (9,2% udziału w rynku) poradziła sobie dobrze i była jedyną marką we włoskiej pierwszej dziesiątce, która zwiększyła swój udział w rynku obok Deutz-Fahra. Największy wzrost w 2023 r. osiągnęła marka Solis - indyjska marka ciągników ponad dwukrotnie zwiększyła sprzedaż do prawie 500 sztuk.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.