Technika

Agrotim nowym importerem Antonio Carraro

Data publikacji:

Firma Agrotim z Łagiewnik w województwie dolnośląskim zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych, komunalnych, sadowniczych oraz warzywniczych. Asortyment produktowy obejmuje tutaj szeroki wybór ciągników, kosiarek, koparek, glebogryzarek itd. Współpraca z czołowymi, światowymi producentami takimi jak Kubota, McCormick, Zetor czy też Yanmar skutkuje wysoką jakością oferowanych rozwiązań. Warto nadmienić, iż Agrotim został również nowym importerem włoskiej marki ciągników Antonio Carraro.

    Agrotim nowym importerem Antonio Carraro

Wieloletnie doświadczenie, zespół kompetentnych pracowników oraz indywidualne podejście do klienta są receptą na sukces w tym biznesie. Firma Agrotim wytrwale podąża tą drogą, zapewniając wysokiej klasy sprzęt, stale rozszerzając swoją ofertę i podnosząc kwalifikacje pracowników.

– Aktywnie współpracujemy z firmami komunalnymi, ogrodniczymi, z „budżetówką”, czy z wodociągami. W obecnych czasach niekiedy trudno znaleźć pracowników. Lepiej zainwestować więc w maszynę. Wszelkie działania związane z rozszerzaniem asortymentu wynikają z potrzeb rynkowych – mówi Tomasz  Iwaszkiewicz, przedstawiciel firmy Agrotim.

Oferta komunalna firmy Agrotim zawiera tak znane marki jak Breviagri, Agrimaster, Ortolan, Femac czy Peruzzo. Pośród maszyn wyróżnić można kosiarki pielęgnacyjne oraz wysięgnikowe, kosiarki przeznaczone do poboczy, kosiarki bijakowe, do tego glebogryzarki międzyrzędowe oraz sadzarki do warzyw, kwiatów itp. Oprócz tego są sprzedawane: siewniki do trawy, aeratory oraz glebogryzarki separacyjne z funkcją siewu trawy, zamiatarki chodnikowe, rębaki do drewna, rozdrabniacze do gałęzi, a nawet maszyny leśne. W kwestii ciągników komunalnych Agrotim ma w portfolio szeroki wybór nie tylko samych maszyn, ale również ich ogumienia i wyposażenia, dedykowanego do różnorodnych zadań.

– Cały czas szukamy nowych rozwiązań, dopasowujemy sprzęt do potrzeb klienta, robimy dużo prezentacji, nawiązaliśmy też współpracę z firmą Antonio Carraro – informuje Tomasz Iwaszkiewicz.

Oferta Antonio Carraro

Antonio Carraro to historyczna włoska korporacja, która jest liczącym się graczem w produkcji kompaktowych traktorów do specjalistycznego rolnictwa i działalności komunalnej. Oferta Antonio Carraro jest w tym zakresie bardzo zróżnicowana. Są np. serie niskoprofilowych ciągników sadowniczych TGF z nisko położonym środkiem ciężkości i różnymi rozmiarami kół, przeznaczone do pracy w sytuacjach, w których przestrzeń manewrowa jest ograniczona. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w winnicach i sadach oraz ogólnie przeznaczone są do wąskich rzędów upraw, także na stromych zboczach oraz do pracy na ograniczonej wysokości. Do uniwersalnych zastosowań rolniczych przewidziana jest natomiast seria TORA o średniej mocy, która charakteryzuje się ulepszoną hydrauliką, niskimi kosztami eksploatacji oraz podwyższonym komfortem operatora.

Klienci firmy Agrotim decydują się w zależności od potrzeb na różne modele. Są to np. TTR 4800,  TTR 7800 z kabiną i obracanym pulpitem, TN 5800, przegubowy  Sn 5800 V Major itd. Podczas tegorocznej edycji kieleckich targów Agrotech, na stoisku firmy Agrotim można było zobaczyć wspomniany już model TTR 4800 z podkaszarką podkoronową,  podbandową firmy Ilmer Maschinenbau.

Do uniwersalnych zastosowań

Model TTR 4800 to niewielki ciągnik o masie własnej 1360 kg, który skierowany jest głównie do działalności komunalnej np. w parkach, ogrodach ale także w małych gospodarstwach rolnych i szklarniach. Mimo swoich niepozornych rozmiarów 311x138x204 cm (dł./szer./wys.), w kompaktowej formie ma wiele rozwiązań charakterystycznych dla najwyższej klasy ciągników Antonio Carraro. Napęd ciągnika stanowi jednostka firmy Yanmar o mocy 28,5 kW, z wtryskiem bezpośrednim, co zapewnia mniejsze zużycie paliwa i optymalną wydajność. Za przenoszenie napędu odpowiada skrzynia hydrostatyczna.

System napędowy rewersyjnego podwozia Rev-Guide sprawnie zmienia kierunek jazdy dla wydajnej pracy z urządzeniami holowanymi lub przednimi. Można wówczas obrócić fotel o 180° i wygodnie pracować w odwrotnym kierunku jazdy. Charakterystyczna jest też rama ciągnika ACTIO, która obraca się bocznie o 15°. Rozwiązanie to pozwala na dostosowanie maszyny do ukształtowania terenu, poprawia przyczepność i stabilność nawet w trudnych warunkach terenowych. Środek ciężkości ciągnika jest wówczas obniżony, lecz zachowany jest prześwit wymagany nawet w zastosowaniach leśnych. Skrętne koła, krótki rozstaw osi i niewielki promień skrętu gwarantują wyjątkową mobilność tego modelu.

Ciągnik może zostać wyposażony  w podnośnik przedni, przy czym standardowy tylny podnośnik zapewnia udźwig 910 kg. Na specjalne zamówienie jest też wersja z krótkimi 3-punktowymi ramionami podnoszącymi. Wałek przegubowo-teleskopowy PTO pracuje z prędkością 540/1000 obr./min. Kabina operatora jest dźwiękoszczelna, dobrze chroniona przed przenoszeniem wibracji i bogato wyposażona, co zapewnia komfortową pracę nawet przez wiele godzin. W jej wnętrzu znajdują się: automatyczny system klimatyzacji, fotel  typu Grammer z czarnej tkaniny z czujnikiem obecności, regulowany drążek kierownicy. Przednie i tylne szyby są z niezależnymi spryskiwaczami i uszczelkami. W ofercie Antonio Carraro jest też wersja ciągnika z pałąkiem bezpieczeństwa zamiast kabiny. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.