[ATR] Nowości agromehanika

Słoweńskie nowości od Agromehaniki

Data publikacji:
Opryskiwacze Agromehanika serii AGS 3600/4200 EN/HP

Firma Agromehanika ze Słowenii znana jest w Polsce przede wszystkim z wysokiej jakości opryskiwaczy polowych, których zbiorniki na ciecz roboczą mają pojemności od 200 do 3000 l. Dostosowując swoje produkty do zmieniających się wymagań klientów, Agromehanika wprowadziła do oferty opryskiwacze ze zbiornikami o większej pojemności, wyposażone w belki polowe o szerokości do 30 m.

Opryskiwacze serii AGS 3600/4200 EN/HP, które po raz pierwszy będą zaprezentowane na targach Agrotech, mogą być wyposażone w dotychczas dostępne belki o szerokości od 15 do 27 m, wykonane ze stali jakościowej malowanej proszkowo, a także w belki aluminiowe o szerokości 27, 28 oraz 30 m.

Zmianie uległa sama konstrukcja oraz wyposażenie seryjne opryskiwaczy, w których zastosowano 2-przewodowe hamulce pneumatyczne, mechanicznie amortyzowaną oś oraz belki polowe o zmiennej geometrii (w belkach aluminiowych). Standardowym elementem ich wyposażenia jest elektryczny system sterowania siedmioma sekcjami rozpylaczy, zintegrowany z komputerem AG-Tronik S1. W opcji możliwe jest doposażenie opryskiwaczy w system Isobus Müller Elektronic, który zwiększa  możliwości rozbudowy ilości sekcji roboczych.

Dodatkowe systemy skrętnej osi, zawieszenia pneumatycznego oraz systemu automatycznego poziomowania belki względem łanu współpracują ze wspomnianym systemem Isobus, gwarantując pełną obsługę wszystkich funkcji opryskiwacza za pośrednictwem terminala Isobus. Sam terminal można doposażyć w antenę GPS oraz - po dokupieniu odpowiednich aplikacji - można go tak rozbudować, by był kompatybilny z systemem nawigacji satelitarnej GPS.

Nowe ciągniki

Nowością na targach Agrotech w Kielcach będzie też nowoczesny ciągnik AGT 1060, znakomicie sprawdzający się w pracach komunalnych oraz w sadach i winnicach. Nowa seria ciągników AGT 1060 jest wyposażona w najwyższej jakości 3-cylindrowy silnik marki Kohler, w pełni spełniający kryteria normy Stage V. Ma on pojemność skokową 1.9 l, generuje moc 56 KM i cechuje się niesamowitym połączeniem wysokiego momentu obrotowego z niskim zużyciem paliwa.

Maszynę zaprojektowano całkowicie pod potrzeby konkretnych klientów. Konsola środkowa jest obracana o 180˚, zapewniając łatwą obsługę oraz dobrą widoczność przestrzeni roboczej wokół ciągnika, co jest w szczególności przydatne przy pracy z urządzeniami montowanymi na tylnym nośniku narzędzi. Cechuje się on wyjątkową mocą oraz stabilnością w pracy na stromych zboczach. Zapewnia bezpieczną oraz bezproblemową obsługę nawet w najtrudniejszych pracach wokół domu, w sadach, na stromych wzgórzach winnic, górskich łąk oraz wałów przeciwpowodziowych do ciężkich prac komunalnych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.