[ATR] Technika silosy

Silosy do paszy firmy Agos

Data publikacji:
Silosy firmy Agos.

Firma Agos z Międzyrzecza jest dobrze znana hodowcom i rolnikom. Od wielu lat dostarcza bowiem wysokiej jakości silosy do przechowywania paszy, jak również silosy zbożowe-lejowe oraz silosy płaskodenne z turbożmijkami do załadunku oraz rozładunku. W sumie może pochwalić się ponad 12 tys. zrealizowanych inwestycji. Co ważne, wszystkie elementy składowe silosów produkowane są na miejscu, dzięki czemu możliwy jest zawsze krótki czas realizacji zamówień. Firma Agos posiada także własne, profesjonalne ekipy monterskie oraz flotę transportową.

O jakości, wytrzymałości i szacowanym okresie eksploatacji silosów decydują zastosowane materiały oraz technologia wykonania i montażu. Silosy paszowe Agos wykonane są z blach falistych Ruukki. Zużycie takiej blachy jest co prawda wyższe o 15% w stosunku do płaskiej, lecz w ten sposób 3-krotnie zwiększa się wytrzymałość silosu, jest on bardziej odporny na wgniecenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także zyskuje większą sztywność konstrukcji, co ma wpływ na szczelność zbiornika.

Zaletą blachy falistej jest również fakt, iż zmniejsza ona nagrzewanie się wnętrza zbiornika i tym samym eliminuje zjawisko tzw. zagotowania paszy. Silosy firmy Agos z powodzeniem mogą być więc użytkowane w zakresie temperatur od -30O do +70OC.

Nogi silosów wykonane są z najmocniejszego profilu Omega ze stali konstrukcyjnej S350 o podwyższonej wytrzymałości. Stosowane w montażu śruby kołnierzowe M8 i M10 o zwiększonej twardości mają specjalną powłokę SealerPlus, dzięki czemu są dwa razy bardziej odporne na rdzę niż standardowe wersje. Szacowana przez producenta żywotność silosu z blachy falistej może wynosić nawet do 50 lat.

Załadunek silosu odbywa się przez standardową rurę o średnicy 100 mm, a podłączenie następuje poprzez uniwersalną końcówkę hydrantową, która przymocowana jest do rury z użyciem gwintu. Dla zabezpieczenia rury przed przetarciem przy częstych załadunkach pasz zastosowane są specjalne wzmocnienia w postaci wspawanych żeliwnych kolanek 4 mm. Odpowietrzanie zbiornika odbywa się za pośrednictwem rury o średnicy 150 mm. Na jej końcu znajduje się uchwyt do zamontowania worka ograniczającego pylenie podczas załadunku.

Wszystkie silosy powyżej 20 ton posiadają system zabezpieczający przed przeładowaniem, który sprawia, że w sytuacji krytycznej na dachu otwiera się automatycznie właz zapobiegający uszkodzeniu/rozszczelnieniu konstrukcji. Ekonomiczny system załadunku i rozładunku przez ukośną rurę z wykorzystaniem turbożmijki, zapewnia wydajność na poziomie 17 t/h. Turbożmijka ma specjalny ślimak wytwarzany z jednej wstęgi materiału, a łączenie ślimaków jest na pełnym wałku, co uniemożliwia ich uszkodzenie.

Kąt leja silosów paszowych marki Agos wynosi 60O. Konstrukcja leja zapobiega zawieszaniu się paszy w zbiorniku, producent oferuje też specjalny wkład do leja zbiornika przeciw zawieszaniu się materiałów trudno sypliwych np. śrut. Zbiornik na paszę zakończony jest standardowym otworem o średnicy 44 cm, przez co podłączenie do paszociągów nie stanowi problemów. Każdy silos posiada oczywiście właz umożliwiający okresowe czyszczenie wnętrza zbiornika.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.