Aktualności

Prezentacja nowych maszyn Manitou

Data publikacji:

Pod koniec lipca w firmie Agromix odbyła się prezentacja nowej gamy ładowarek przegubowych Manitou MLA w klasie 2-3 ton. Poprzednie modele tych maszyn zaprojektowane były jeszcze w 2007 roku. Od tego czasu potrzeby klientów się zmieniły, na rynku dostępny jest nowy osprzęt, który pozwala ładowarkom wykonywać jeszcze większy zakres prac. Obecne modele są opracowywane zgodnie z wymaganiami Grupy Manitou.

    Prezentacja nowych maszyn Manitou

Spotkanie miało miejsce w firmie Agromix z siedzibą w Rojęczynie, która jest wieloletnim dystrybutorem maszyn Manitou. Prezentację prowadził Pan Marek Gozdur, a swoje wystąpienia mieli zarówno przedstawiciele firmy Manitou jak i Agromixu. Poruszane tematy zakresem obejmowały działania marketingowe, finansowanie, serwis oraz oczywiście właściwą prezentację nowych maszyn.

Nowe modele od Manitou

Ładowarki przegubowe to maszyny bardzo uniwersalne, znajdujące zastosowanie w szkółkach leśnych, ogrodnictwie, logistyce oraz rolnictwie. Niezaprzeczalną ich zaletą jest zwrotność i możliwość pracy nawet w ograniczonej przestrzeni budynków inwentarskich. Oferta Manitou poszerza się o nowe modele MLA (Manitou Loader Articulated) w czterech seriach MLA 2-25 H, MLA 3-25 H, MLA 4-50 H oraz MLA 5-50 H o masie 2,0/2,5/3,0 tony. Ładowarki dostępne są także w wersji Compact  z krótszym ramieniem, w wyposażeniu Essential, Classic lub Premium.

 

Napęd ładowarek stanowi trzy cylindrowy silnik Perkins Stage V o pojemności 1,7 litra i mocy 25 lub 50 KM. Serię 2 i 5 wyróżnia szerokie podwozie oraz krótki i szeroki tył. Silnik umiejscowiony jest w poprzek maszyny. W serii 3 i 4 podwozie jest wąskie (minimalna szerokość to tylko 1100 mm), tył jest tutaj dłuższy, a silnik umiejscowiony wzdłuż maszyny. Napęd w 2-25 H przenoszą po 2 hydromotory na przód i tył. Hydrostatyczna jednobiegowa przekładnia zapewnia prędkość maksymalną 12 km/h. 

W modelach MLA 3/4/5 jest natomiast stały napęd 4 x 4, skrzynia biegów  2/2 (przód/tył) i maksymalna prędkość 20 km/h (30km/h w opcji dla serii 4/5). Zastosowane podzespoły ładowarek pochodzą od renomowanych dostawców. Są tutaj między innymi osie Dana Spicer, pompa hydrostatyczna Rexroth oraz pompy hydrauliczne: Concentric (seria 4/5) lub Blue Ascend (seria 2/3). Za napęd odpowiada pompa wielotłoczkowa, za hydraulikę roboczą pompa zębata o wydajności 30 i 60 l/min.

Duże możliwości, wygodne sterowanie

Nowe ładowarki Manitou zapewniają niezłe osiągi w swojej kompaktowej formie. Najmniejszy z modeli MLA 2-25 H, przy masie własnej 1740 kg uzyskuje statyczne obciążenie destabilizujące z łyżką/widłami (na wyprost) 1015/740 kg. Jej kąt przegubu 45° zapewnia promień skrętu 2681 mm. Maksymalna wysokość punktu obrotu łyżki wynosi 2736 mm. Wersja MLA 5-50 H o masie 2678 kg wyróżnia się statycznym obciążeniem destabilizującym z łyżką/widłami 1880/1470 kg, kątem przegubu 40° i promieniem skrętu 3361 mm. Wysokość punktu obrotu łyżki wynosi w tym przypadku 3070 mm.

Za sterowanie maszyną odpowiada wygodny i ergonomiczny joystick, który pozwala na kierowanie ładowarką, obsługę hydrauliki roboczej, prędkości jazdy, aktywacji tempomatu, a także funkcji blokady mechanizmu różnicowego. Są też dodatkowe przyciski do obsługi funkcji hydraulicznych lub blokowania osprzętów. A w kwestii osprzętu jest bardzo szeroki wybór różnych rozwiązań Manitou w tym tradycyjne łyżki, chwytaki, widły oraz bardziej specjalistyczne lemiesze, pługi, zamiatarki itd.

Duży wybór opcji i system telematyki

Klienci Manitou mogą wybierać spośród trzech wersji wyposażenia Essential, Classic lub Premium. Ładowarki MLA oferowane są w wersji czterosłupkowej konstrukcji z zadaszeniem oraz z pełnoprawną, przeszkloną i bardziej komfortową kabiną operatora. Wyposażenie opcjonalne ładowarek obejmuje miedzy innymi pływające ramię, światło ostrzegawcze, światła robocze, tempomat oraz profilowane opony BKT lub Mitas.

Platforma internetowa Easy manager pozwala na pozyskiwanie informacji o lokalizacji danej maszyny, o jej aktywności i statusie. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji nie tylko graficzne przedstawienie aktywności ładowarki, ale również historię alarmów, która ułatwia szybkie diagnozowanie potencjalnych problemów oraz pomaga w podejmowaniu decyzji o interwencji serwisu. Analiza zbieranych w czasie rzeczywistym danych pozwala z kolei na planowanie interwałów serwisowych oraz prowadzenie diagnostyki. Dostęp do danych możliwy jest z poziomu smartphona i tabletu. Aplikacja dostępna jest zarówno dla systemów Android oraz IOS.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.