[ATR] Aktualności

Polski rząd podejmuje kolejne kroki przeciwko koronawirusowi

Data publikacji:

Szkoły, żłobki i przedszkola zostaną zamknięte na dwa tygodnie, od poniedziałku. Rządzący zalecają jednak by dzieci już w czwartek zostały w domu.

- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, "lepiej być mądrym przed szkodą".

Mamy w Polsce 25, prawdopodobnie 26 przypadków zarażenia koronawirusem - powiedział szef rządu. Jak dodał, władze "chcą spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. - Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych - podkreślił.  

Szef rządu zabrał głos na konferencji prasowej. Są na niej obecni również ministrowie: nauki i szkolnictwa wyższego, zdrowia, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz edukacji. Konferencję poprzedziło posiedzenie rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.  

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.