[ATR] Aktualności PIGMiURkoronawirus

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń bada branżę

Data publikacji:

Na przełomie marca i kwietnia br. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zapytała firmy z branży na ile sytuacja z koronawirusem zagraża branży i bezpośrednio ich przedsiębiorstwom. Na ankietę odpowiedziało niemal 80 firm z czego ponad 80% z nich operuje bezpośrednio z branży maszyn lub jest z nią związana.

Pozostałe reprezentowały inne branże rolnicze takie jak: nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny, wagi samochodowe, laboratoria zbożowe, finansowanie rolnictwa. Niemal wszyscy biorący udział w badaniu obawiają się sytuacji i warunków prowadzenia działalności z jakimi mamy do czynienie podczas epidemii i wyraża obawy co do sytuacji jaka będzie w przyszłości. Prawie 80% biorących udział w badaniu przedsiębiorców, spodziewa się negatywnego wpływu na kondycję branży. Niemal identyczne odpowiedzi uzyskano zadając pytanie o wpływ koronawirusa na funkcjonowanie przedsiębiorstw, które reprezentowali respondenci. Najwięcej obaw przedsiębiorców związanych jest z problemami ze sprzedażą. Na ten element wskazywało najwięcej respondentów. 40,5% z nich wyraża takie obawy. Niewiele mniej, bo 37,8% firm obawia się problemów z dostawami części zamiennych, komponentów, podzespołów czy gotowych produktów. Ponad 32% firm obawia się zatorów finansowych problemów z płynnością finansową, tyle samo ogólnego kryzysu gospodarczego, z którym zapewne trzeba się będzie zmierzyć. Oprócz wymienionych powyżej wśród odpowiedzi znalazły się jeszcze: niepewność co do przyszłości (21,6%), utrudniona obsługa klientów (18,9%), braki pracowników (9,4%).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.