[ATR] Nowości

Pneumatyczny siewnik Progress P50 od Sulky

Data publikacji:

Firma Sulky zaprojektowała i opracowała pneumatyczny siewnik zawieszany z trzema niezależnymi zbiornikami o nazwie Progress P50, który można nabudować na agregacie uprawowym. Został on po raz pierwszy pokazany na targach SIMA 2019. W Polsce na Targach Polagra Premiery 2020 siewnik ten zaprezentowała firma Korbanek.

Siewnik Progress P50 daje możliwość wykorzystania 3 zbiorników i 3 dozowników na zestawie uprawowo-siewnym zawieszanym, o zmniejszonych wymiarach gabarytowych. Niezależne zbiorniki z precyzyjnym dawkowaniem umożliwiają jednoczesne wprowadzenie 3 rodzajów materiału pod dużym ciśnieniem do wspólnego inżektora i umieszczanie ich w tej samej linii siewu. Szerokość robocza siewnika wynosi od 3 do 4 m, zbiorniki siewnika mają pojemność 1200, 1750 i 2000 l. Siewnik wyposażony jest w sekcje wysiewające dwutalerzowe Twindisc z regulowanym dociskiem do 50 kg na każdą. Sekcje te zamontowane są na równoległoboku i dociskane są za pomocą zintegrowanego koła. Wyposażone są w szczelne, niewymagające specjalnej konserwacji wzmocnione przeguby. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia pomost umożliwiający łatwy dostęp do trzech dozowników. Po lewej stronie umieszczone są schodki dostępowe do pomostu, które w pozycji roboczej są złożone i stanowią część osłony maszyny. Po obu stronach trzeciego zbiornika zamontowane są antypoślizgowe stopnie dostępowe, które ułatwiają czynności załadunkowe oraz umożliwiają bezpieczną kontrolę zbiorników. W standardowym wyposażeniu siewnika jest też interfejs Isobus z możliwością wykorzystania sygnału satelitarnego GPS. Rozwiązanie to pozwala na precyzyjną pracę podczas wysiewania materiału, stosowanie automatycznego zmiennego dawkowania na podstawie map zmiennowydatkowych. Zapobiega też nakładaniu się przejazdów lub pominięciu fragmentów pola. To wszystko sprawia, że wschody są równomierne na całym obszarze pola. Dzięki dostępnej aplikacji WISO za pomocą pojedynczej konsoli możliwe jest sprawne sterowanie wszystkimi dozownikami. Aplikacja może być obsługiwana za pomocą terminala Isobus lub tabletu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.