[ATR] Aktualności hardiopryskiwacze

Opryskiwacz Aeon firmy Hardi pokazuje możliwości

Data publikacji:

Opryskiwacze firmy Hardi to od wielu lat synonim technologicznej czołówki w grupie maszyn do ochrony roślin. W bogatej palecie produktów nie brakuje najnowszych rozwiązań, wśród których znajduje się m.in. mający swoją premierę podczas ostatnich targów Agritechnica opryskiwacz zaczepiany Hardi Aeon, który został zaprezentowany 25 października podczas pokazu w miejscowości Salno koło Bydgoszczy, zorganizowanego przez firmę Hardi i jej lokalnego dilera, czyli Kalchem.

Prezentowana maszyna, wyposażona w zbiornik o pojemności 5200 l oraz belkę roboczą Delta Force o szerokości 30 m (system AutoTerrain), ma szereg atutów. Podstawową zaletą jest nisko położony środek ciężkości oraz progresywne zawieszenie hydrauliczne, dzięki czemu maszyna zachowuje stabilność podczas pracy z większymi prędkościami.

W układzie jezdnym opryskiwacza Aeon charakterystyczne jest zastosowanie hydraulicznego zawieszenia osi i resorowego zawieszenia dyszla zaczepowego. Efekt? Potwierdzona w praktyce wysoka wydajność jazdy i płynne prowadzenie. Atutem opryskiwacza jest także system kierowania kołami ComfortTrack, który pozwala osiągnąć promień skrętu wynoszący 6,3 m (mierzony do środka śladu). Kierowane błotniki obracają się wraz z kołami i dobrze chronią przed zabrudzeniem.

Strefa WorkZone po lewej stronie to miejsce pracy operatora podczas napełniania opryskiwacza. Operator ma zapewnioną pracę w czystym otoczeniu i obsługuje opryskiwacz za pomocą terminala FluidBox 8000. Odpowiednią jasność na stanowisku zapewnia oświetlenie LED.

Procesy napełniania, mieszania, opryskiwania i czyszczenia są w pełni zautomatyzowane. Z kolei z prawej strony opryskiwacza Aeon znajduje się strefa TechZone zabezpieczona pokrywą. Jest tam druga pompa i wszystkie elektrozawory, a dostęp do nich nie nastręcza żadnych problemów.

Opryskiwacz Hardi Aeon oferuje także elektroniczną platformę SmartCom, wyposażoną w szereg nowych funkcji, takich jak: system kierowania Comfort-Track oraz nowy, w pełni zdalnie sterowany system płynów. Inteligentny terminal FluidBox 8000 w strefie roboczej steruje układem hydraulicznym.

I na koniec wisienka na torcie: opryskiwacz firmy Hardi w wyposażeniu standardowym ma bowiem diagnostykę korzystającą z rozwiązań Bosch Telematics i Hardi Service Tool (HST). Pozwala to istotnie zminimalizować przestoje serwisowe, co rzecz jasna ma pozytywny wpływ na zwiększenie efektywności pracy operatora.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.