Prezentowana maszyna, wyposażona w zbiornik o pojemności 5200 l oraz belkę roboczą Delta Force o szerokości 30 m (system AutoTerrain), ma szereg atutów. Podstawową zaletą jest nisko położony środek ciężkości oraz progresywne zawieszenie hydrauliczne, dzięki czemu maszyna zachowuje stabilność podczas pracy z większymi prędkościami.
W układzie jezdnym opryskiwacza Aeon charakterystyczne jest zastosowanie hydraulicznego zawieszenia osi i resorowego zawieszenia dyszla zaczepowego. Efekt? Potwierdzona w praktyce wysoka wydajność jazdy i płynne prowadzenie. Atutem opryskiwacza jest także system kierowania kołami ComfortTrack, który pozwala osiągnąć promień skrętu wynoszący 6,3 m (mierzony do środka śladu). Kierowane błotniki obracają się wraz z kołami i dobrze chronią przed zabrudzeniem.
Strefa WorkZone po lewej stronie to miejsce pracy operatora podczas napełniania opryskiwacza. Operator ma zapewnioną pracę w czystym otoczeniu i obsługuje opryskiwacz za pomocą terminala FluidBox 8000. Odpowiednią jasność na stanowisku zapewnia oświetlenie LED.
Procesy napełniania, mieszania, opryskiwania i czyszczenia są w pełni zautomatyzowane. Z kolei z prawej strony opryskiwacza Aeon znajduje się strefa TechZone zabezpieczona pokrywą. Jest tam druga pompa i wszystkie elektrozawory, a dostęp do nich nie nastręcza żadnych problemów.
Opryskiwacz Hardi Aeon oferuje także elektroniczną platformę SmartCom, wyposażoną w szereg nowych funkcji, takich jak: system kierowania Comfort-Track oraz nowy, w pełni zdalnie sterowany system płynów. Inteligentny terminal FluidBox 8000 w strefie roboczej steruje układem hydraulicznym.
I na koniec wisienka na torcie: opryskiwacz firmy Hardi w wyposażeniu standardowym ma bowiem diagnostykę korzystającą z rozwiązań Bosch Telematics i Hardi Service Tool (HST). Pozwala to istotnie zminimalizować przestoje serwisowe, co rzecz jasna ma pozytywny wpływ na zwiększenie efektywności pracy operatora.