Aktualności

Mzuri World. Dolina Krzemowa rolnictwa 

Data publikacji:

Firma Mzuri World stawia na nieustanny rozwój. Już  teraz zapowiada, że na przełomie 2022/2023 r. w Śmielinie (woj. kujawsko-pomorskie) odda do użytku nowy kompleks produkcyjny Mzuri. Kluczowym elementem inwestycji będzie linia technologiczna do produkcji i montażu tych maszyn. Linia technologiczna będzie zgodna z zasadami Przemysłu 4.0 i realizować założenia procesu produkcyjnego określone w toku prac badawczych i rozwojowych nad innowacyjnymi agregatami do uprawy pasowej.

    Mzuri World. Dolina Krzemowa rolnictwa 

Duża popularność i zapotrzebowanie na maszyny Mzuri widoczne na wielu rynkach zbytu jest spowodowane m.in. zmianami klimatycznymi, a przede wszystkim coraz częściej występującą suszą glebową, jak również degradacją glebowej materii organicznej, koniecznością ograniczenia zużycia nawozów mineralnych i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Jest to o tyle istotne, iż użytkowanie maszyn Mzuri w znacznym stopniu pozwala ograniczyć straty wody i zwiększyć efektywność jej wykorzystania przez rośliny, zwiększyć zawartość próchnicy i bioróżnorodność. Z perspektywy portfela rolnika niemniejsze znacznie ma zmniejszenie nakładów paliwa, nawozów, materiału siewnego i czasu pracy przy zachowaniu, a niejednokrotnie również zwiększeniu plonów.

Potwierdzają to wyniki kompleksowych badań nad pasową uprawą roślin w technologii Mzuri Pro-Til, które prowadzi uruchomione w 2020 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia przy fabryce Mzuri. W trakcie jednego przejazdu maszyny zagregatowanej z ciągnikiem spulchniane są wąskie pasy gleby do głębokości 25-28 cm, w które stosuje się nawozy mineralne, wysiewa nasiona i dodatkowo aplikuje mikrogranulaty nawozów startowych.

Prowadzone  doświadczenia polowe oraz badania laboratoryjne potwierdzają korzyści płynące ze stosowania tej technologii. Co istotne, stosowanie technologii Mzuri Pro-Til przyczynia się do realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu (mniej nawozów mineralnych, mniejsza emisja CO2, czysta woda, zdrowa gleba, różnorodność biologiczna, uprawy integrowane i ekologiczne).

Tyle technologia, istotna zarówno ze względów ekonomiczno-organizacyjnych, jak i środowiskowych. Warto przy tym jednak również dodać, iż rodzina maszyn Mzuri jest coraz liczniejsza. W bieżącym sezonie do gamy produktów dołączyły mulczery Mzuri iCut, które są wykorzystywane zarówno do mulczowania ściernisk kukurydzianych, jak i pasów poboczy, czy gęstych zarośli. Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań atr express.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.