Potwierdzają to wyniki kompleksowych badań nad pasową uprawą roślin w technologii Mzuri Pro-Til, które prowadzi uruchomione w 2020 r. Centrum Badawczo-Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia przy fabryce Mzuri. W trakcie jednego przejazdu maszyny zagregatowanej z ciągnikiem spulchniane są wąskie pasy gleby do głębokości 25-28 cm, w które stosuje się nawozy mineralne, wysiewa nasiona i dodatkowo aplikuje mikrogranulaty nawozów startowych.
Prowadzone doświadczenia polowe oraz badania laboratoryjne potwierdzają korzyści płynące ze stosowania tej technologii. Co istotne, stosowanie technologii Mzuri Pro-Til przyczynia się do realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu (mniej nawozów mineralnych, mniejsza emisja CO2, czysta woda, zdrowa gleba, różnorodność biologiczna, uprawy integrowane i ekologiczne).
Tyle technologia, istotna zarówno ze względów ekonomiczno-organizacyjnych, jak i środowiskowych. Warto przy tym jednak również dodać, iż rodzina maszyn Mzuri jest coraz liczniejsza. W bieżącym sezonie do gamy produktów dołączyły mulczery Mzuri iCut, które są wykorzystywane zarówno do mulczowania ściernisk kukurydzianych, jak i pasów poboczy, czy gęstych zarośli. Więcej na ten temat w jednym z najbliższych wydań atr express.