Aktualności

Manitou Challenge w 10 odsłonach

Data publikacji:

Podczas targów Agro Show w Bednarach podsumowano drugą edycję akcji Manitou Challenge. Tym razem swoje oceny w skali od 1 do 5 dla - legitymującej się maksymalną wysokością podnoszenia 4,3 m oraz udźwigiem maksymalnym 1,5 t - ładowarki teleskopowej ULM 415 H wystawiło 10 YouTuberów testujących tę maszynę w swoich gospodarstwach.

    Manitou Challenge w 10 odsłonach

    fot,. Mateusz Kulecki KULA.

Podczas pierwszej edycji akcji Manitou Challenge 2022 - siedmioro YouTuberów testowało największą ładowarkę teleskopową w stajni Manitou dedykowaną do rolnictwa. Model MLT 841-145 PS+ uzyskał wtedy wynik 9/10 (45 na 50 pkt). Powodzenie i duże zainteresowanie wyzwaniem sprawiło, że tegoroczna edycja została rozszerzona. 

– Do tegorocznej edycji zaprosiliśmy już 8 YouTuberów rolniczych, dziennikarza niezależnego oraz, jako dziesiątego uczestnika, zwycięzcę konkursu Manitou Challenge z ubiegłego roku – mówi Weronika Mincberg, Marketing Manager Manitou na Polskę, centralną i południowo-wschodnią Europę. – Chcieliśmy, aby ładowarka była przetestowana na jeszcze większą skalę, w bardziej zróżnicowanej produkcji i warunkach. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby ta ocena była rzetelna i wiarygodna. To nie ma być reklama – podkreśla.

Tym razem testowano najmniejszą ładowarkę teleskopową z oferty francuskiego producenta - model ULM 415 H.

– Na początku sprawia ona wrażenie takiej małej zabaweczki, ale później, gdy pozwolimy jej popracować w warunkach dla niej optymalnych, to okazuje się, że naprawdę potrafi zadziwić. Praca pod wiatą czy w chlewni sprawiała bardzo dużą przyjemność. Jej manewrowość jest naprawdę dobra. Natomiast po przesiadce z największego modelu, który miałem okazję w zeszłym roku przetestować, mam wrażenie, że jej hydraulika jednak jest wolniejsza niż u tej największej „siostry”. Natomiast gdy nauczymy się już jej używać, to okazuje się, że ta hydraulika dla tej maszyny jest w pełni wystarczająca – komentuje Mateusz Kulecki, jeden z uczestników Manitou Challenge 2023.

Jeśli chodzi o testowaną ładowarkę teleskopową ULM 415 H, to wśród jej cech charakterystycznych warto wymienić np. zawór Flow sharing, czyli tzw. dzielnik przepływu, dzięki któremu można wykonać trzy czynności teleskopu jednym ruchem dżojstika.

–  Mamy tu również wentylator zwrotny. Warto podkreślić, że bardzo rzadko spotyka się go w tak małych maszynach. Jeśli w ogóle. Wentylator zwrotny jest bardzo użyteczny w hodowli - czyści chłodnicę i całą obudowę silnika. To jest coś, co w tak małych maszynach bardzo rzadko się trafia. Maszyna ta ma też bardzo dobry parametr wysięgowy do przodu i stały udźwig na pełnej wysokości, czyli od samego dołu do samej góry podnosi stały udźwig - 1 czy 1,5 m przed kołami przednimi maszyny. I to jest najważniejszy parametr tej maszyny, bo inne takie małe szkraby tego nie zapewniają - to właśnie maksymalny stały udźwig – podkreśla Wojciech Mankiewicz, menedżer sprzedaży w dziale rolnictwo Manitou Polska.

Atutów tej ładowarki jest rzecz jasna więcej. Wśród nich należy wymienić dobry prześwit pod maszyną, ułatwiający poruszanie się w trudnym terenie, a także możliwość transportowania na zwykłej przyczepce samochodowej, np. za autem terenowym czy za dużym SUV-em. Godne uwagi są oczywiście również kompaktowe wymiary i bardzo dobra zwrotność, będąca zasługą m.in. niewielkiego promienia skrętu - jedynie 2,62 m oraz możliwości poruszania się tzw. „psim chodem”.

Ładowarka teleskopowa została w ciągu 60 dni przetestowana w 10 kategoriach: dostęp do kabiny, kompaktowość, wydajność, działanie hydrauliki, przydatność podczas prac gospodarskich, serwis i konserwacja, obsługa codzienna, prowadzenie i trakcja, panel sterowania i dżojstika JSM, ekonomia pracy i zużycie paliwa. Finalnie model ULM 415 H otrzymał ocenę 4,3/5.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.