[ATR] Aktualności KFMR Krukowiakkoronawirus

Krukowiak zabezpieczony w części

Data publikacji:
borkowski

Zakład produkcyjny KFMR Krukowiak pracuje normalnie, zastosowane są wszelkie środki ochrony przed zarażeniem tj. środki dezynfekujące, pomiar temperatury dla wszystkich, zakład podzielono na strefy aby ograniczyć kontakty pomiędzy pracownikami, wprowadzono podział pracy na 2 zmiany z godzinną przerwą pomiędzy zmianami.

– Zrezygnowaliśmy z wyjazdów handlowych naszych przedstawicieli oraz ograniczyliśmy do minimum wszystkie wizyty w naszej firmie. Do pracy przychodzimy normalnie w pełnej obsadzie, odbieramy telefony i wiadomości email. Pracujemy jak dotychczas. Mamy zobowiązania wobec naszych dilerów a oni z kolei wobec swoich klientów i maszyny musimy zrealizować zgodnie w umową. Serwis oraz sprzedaż części również obsługuje na bieżąco naszych klientów – mówi Radosław Borkowski, prezes zarządu Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych w Brześciu Kujawskim.

– Magazyn mamy bardzo dobrze zaopatrzony i w ostatnich tygodniach udało nam się go jeszcze uzupełnić. Jesteśmy zabezpieczenie w części na co najmniej 3-4 miesiące. Wszystko to dzięki wcześniejszemu planowaniu dostaw i reagowaniu na bieżąco do wpływających zamówień na maszyny. Nie obawiamy się o przerwanie produkcji z powodu braku części do montażu maszyn. Terminy realizacji które wynoszą w chwili obecnej 2-4 miesięcy są konsekwencją bardzo dużej ilości zamówień otrzymanych wcześniej. Zamówienia realizowane są zgodnie z przyjętymi terminami dostaw. W chwili obecnej nie planujemy wprowadzać podwyżek cen – dodaje.

Czy można zatem spodziewać się spowolnienia na rynku maszyn rolniczych w Polsce? 

– Odpowiedźna to pytanie jest bardzo trudna. Jednym z czynników jest czas trwania obecnego kryzysu. Jeśli
potrwa jeszcze tylko kilka tygodni to sytuacja jest do opanowania. Obawiam się problemów po stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w podpisywaniu umów z rolnikami. Na ewentualne spowolnienie rynku może mieć nie tylko obecna sytuacja ale również to jak będzie wyglądał ten rok pod względem opadów czy nie będziemy mieli kolejnego roku suszy – twierdzi Radosław Borkowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.