Aktualności

Kingspan Water & Energy dzieli skutki na regiony

Data publikacji:

Dla naszej firmy skutki należy podzielić na regiony geograficzne. Jako firma działająca na wielu rynkach skutki są różne w zależności od kraju, w którym produkujemy lub dostarczamy nasze produkty. Dla przykładu, w Polsce najwięcej zmian oraz obostrzeń wewnętrznych i zewnętrznych dotknęło naszego zakładu produkcyjnego, a nie rynku zbytu.

Bardziej restrykcyjne obostrzenia wprowadzone na przykład przez rząd we Francji spowodowały tymczasowe zamknięcie naszego zakładu produkcyjnego, co wiąże się z prawie całkowitym zaprzestaniem produkcji a co za tym idzie aktywnej sprzedaży – uważa Janusz Niedbalski, dyrektor handlowy Kingspan Water & Energy.
 

 – Odnotowaliśmy znaczące pogorszenie dostępności komponentów oraz wzrost ich cen. W naszym przypadku od zawsze prowadziliśmy politykę zbalansowanego magazynu komponentów, co pozwala nam na nieprzerwaną produkcję przez kolejne 3-4 miesiące, bez konieczności zewnętrznych dostaw. Jednocześnie nasz dział zakupów pracuje nad planem, który uwzględni ewentualne wydłużenie się sytuacji kryzysowej – mówi Janusz Niedbalski.

 Zdecydowanie już nastąpiło wydłużenie terminów realizacji zamówień. Związane jest to z procedurami bezpieczeństwa wdrożonymi przez naszą firmę, takimi jak przerwy między zmianami czy obowiązkowa dezynfekcja miejsc pracy. Wszystkie procedury i obostrzenia obecnie wdrożone wiążą się z dodatkowymi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, co na pewno będzie miało wpływ na cenę końcową produktu.


– W obliczu obecnej sytuacji w naszej firmie zostały przygotowane trzy scenariusze, które zostaną wdrożone adekwatnie do sytuacji. Zakładają one różne ograniczenia dotyczące udziału w targach, pokazach lub partycypacji w kosztach sieci dystrybucji. W chwili obecnej nie zmieniamy swoich planów, jakie założyliśmy na początku roku. Jeżeli sytuacja znacznie się pogorszy będziemy zmuszeni do uruchomienia kolejnych scenariuszy co wiąże się z cięciami w kosztach prowadzenia firmy – przekonuje Janusz Niedbalski. – W związku z obecnymi cenami ropy naftowej i korzystnej ceny oleju napędowego odnotowujemy wzmożone zainteresowanie naszymi produktami. Przy założeniu, że obecna cena ropy naftowej zostanie utrzymana w drugim kwartale nie oczekujemy spowolnienia na rynku – dodaje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.