Aktualności

Fabryka Valtry zamknięta do 17 kwietnia

Data publikacji:

Na chwilę obecną fabryka w Suolahti wstrzymał produkcja ciągników do 17 kwietnia, głównie z powodu zakłócenia dostaw komponentów. W siedzibie Valtry cały czas trwają intensywne prace nad znalezieniem alternatywnych poddostawców przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich wymogów jakości.

- Na chwilę obecną nie ma chyba branży, która by nie odczuła skutków epidemii. Finlandia ze swoim niskim zaludnieniem bardzo dobrze opiera się koronawirusowi, aczkolwiek część komponentów do naszych ciągników pochodzi od poddostawców z południa Europy, którzy na chwilę obecną są zamknięci. Skoordynowania dostaw oraz poszukiwanie alternatywy to na chwilę obecną nasze największe wyzwanie pod względem produkcji. Z drugiej strony mamy naszych dealerów oraz klientów, którzy muszą się zmagać z do niedawna dość prozaicznymi rzeczami takimi jak rejestracja ciągnika, realizacja wniosku unijnego czy uruchomienie kredytu przy zakupie maszyny oraz zachowania szczególnych środków ostrożności podczas przeglądu - mówi Dariusz Lewandowski, szed sprzedaży Valtry w Polsce.

- Istnieje ryzyko wydłużenie terminów realizacji zamówień, aczkolwiek dealerzy marki Valtra posiadają bufor maszyn na swoich magazynach, dla klientów, którzy zdecydują sią na zakup teraz. Wprowadzamy również pewne rozwiązania na szczeblu centralnym, który również pozwoli przesuwać maszyny pomiędzy krajami wspólnoty. Działamy zgodnie z wytycznymi GIS oraz tymi, które otrzymujemy z centrali Agco. Na chwilę obecną, bardzo ubolewam nad tym, wszystkie nasze działania marketingowe związane z wystawami są wstrzymane do końca czerwca 2020 - dodaje.

 

Jak z perspektywy marki ciągników z Finlandii wygląda najbliższa przyszłość? - Na chwilę obecną trudno jest cokolwiek powiedzieć jak wyglądać będzie nasza najbliższa przyszłość, żyjemy z dnia na dzień. Patrząc jednak w przeszłość branża maszynowa będąca częścią rolnictwa była jedną z tych, która najszybciej przechodziła przez kryzysy.  W krótkiej perspektywie czasowej widoczne będzie spowolnienie, wynikające głównie z ograniczonej pracy agencji, banków czy urzędów. Patrząc w długiej perspektywie czasu jestem optymistą - kończy Dariusz Lewandowski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.