[ATR] Technika kosiarki rolnicze

Do sadów i plantacji od Ditta-Seria

Data publikacji:

Sprzętem bardzo przydatnym w sadach i na plantacjach krzewów są różnego rodzaju kosiarko-rozdrabniacze służące do niszczenia i kontroli roślinności w międzyrzędziach. Maszyny tego typu oferuje m.in. firma Ditta-Seria spod Nowego Miasta nad Pilicą w woj. mazowieckim, znany producent techniki sadowniczej.

Zobacz także: Dwa litry więcej

Wszechstronny kosiarko-rozdrabniacz KRB umożliwia koszenie trawy, rozdrabnianie resztek na krzaczastych gruntach, nieużytkach oraz krzewów z łodygami o grubości do 50 mm, a także rozdrabnianie uprzednio ściętych, lekko podsuszonych gałęzi o średnicy do 50 mm i długości do 2 m. Rozdrobniony materiał pozostaje w sadzie lub na plantacji jako wzbogacająca glebę masa organiczna.

Dwa modele

Jednowirnikowe kosiarko-rozdrabniacze KRB mają solidną, ocynkowaną konstrukcję o dużej trwałości i odporności na korozję. Są zawieszane na zaczepach ciągnika z możliwością przestawienia co 11 cm, maksymalnie do 44 cm. W serii KRB dostępne są dwa modele - KRB 160 i KRB 180, o szerokości roboczej 150 i 170 cm (całkowitej 170 i 190 cm) i masie 460 i 500 kg, wymagające do współpracy ciągnika o mocy 35-50 KM. Obie maszyny są napędzane od WOM o prędkości 540 obr./min. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem wałka na centralną przekładnię kątową, napędzającą poziomy wirnik uzbrojony w 4 noże, koszące na wysokość regulowaną w zakresie 30-70 mm.

Bogatą ofertę uniwersalnych rozdrabniaczy Ditta-Seria uzupełniają inne jednowirnikowe modele z serii KR i R, o szerokości roboczej od 150 do 195 cm, oraz dwuwirnikowe z serii R, o szerokości roboczej od 215 do 300 cm

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 16/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.