[ATB] Aktualności

Aktualności z życia firm

Data publikacji:

Działo się trochę w życiu świetnie nam znanych firm , poniżej nieco informacji , które przybliżą Wam jakie kroki poczyniły w ostatnim czasie.

    budowa z maszyną jcb

Firma Haulotte może zaliczyć rok 2019 do udanych. W zeszłym roku osiągnęła bowiem łączną sprzedaż w wysokości 610,8 mln euro, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z 2018 r. Wtedy bowiem sprzedaż zamknęła się na poziomie 558 mln euro.

 

W firmie JCB reagują na epidemię koronawirusa. Brytyjski producent ograniczył właśnie produkcję ze względu na spodziewane zmniejszenie mocy produkcyjnych chińskich dostawców komponentów.

 

Kolejny zakup Kiloutou. Francuska firma rentalowa przejęła właśnie niemiecką firmę Wiesecker Werkzeugvermietung, również działającą w tym sektorze rynku. Firma Wiesecker dysponuje łącznie flotą 2500 pojazdów, w tym 650 podnośników.

 

Jednym z najważniejszych rynków zbytu na maszyny budowlane są bez wątpienia Indie. Nadal jednak niewielkim wzięciem cieszą się tam maszyny specjalistyczne - dla przykładu (według Off-Highway Research) sprzedaż ładowarek o sterowaniu burtowym w 2019 r. nie przekroczyła 1000 sztuk, co oznacza ok. 1% całkowitej sprzedaży sprzętu.

 

Firma Budimex wraz z Politechniką Warszawską prowadzi badania nad samonaprawialnymi mieszankami mineralno - asfaltowymi, które mają zwiększyć i wydłużyć trwałość nawierzchni asfaltowych. Głównym założeniem projektu, który ma potrwać do grudnia 2022 r., jest opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania inteligentnego dodatku do asfaltu drogowego, który uaktywni się jedynie w wyniku pojawienia się uszkodzeń oraz powodując ich naprawę.

1,2 mld zł aż o 2 mld zł mniej od najdroższej oferty wyniosła oferta złożona w przetargu na odcinek drogi S19 przez firmę China Harbour Engineering Company LTD. Czy oznacza to zapowiedź kolejnej ofensywy firm budowlanych z Państwa Środka?

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.