Kombajny, prasy i sieczkarnie

Krone ComPack Pro - prasowarka i owijarka bel okrągłych

Data publikacji:

W niemieckim Spelle firma Krone przedstawiła zaktualizowaną technicznie prasoowijarkę do bel okrągłych ComPack Pro. Maszyna bazuje na modelu Comprima Plus i jest dostępna w czterech wariantach: dwóch solo (ComPack F 155 XC Pro i V 150 XC Pro) oraz dwóch w wersji kombinowanej z owijarką (ComPack CF 155 XC Pro i CV 150 XC Pro).

    Krone ComPack Pro - prasowarka i owijarka bel okrągłych

Model F 155 XC Pro wyposażony jest w półzmienny system prasowania o średnicy bel 1,25-1,50 m, a model V 150 XC Pro posiada w pełni zmienny system prasowania o średnicy 1,00-1,50 m.

Pobór i cięcie materiału

Zastosowany system EasyFlow pobiera plon równomiernie i bez strat, kierując go do rotora tnącego XCut. Rotor z rozmieszczeniem zębów w spiralę rozprowadza materiał w całej szerokości kanału, utrzymując krawędzie beli zwarte. Wersje tnące dostępne są z 17 lub 26 nożami, które można włączać w grupach, co pozwala na dopasowanie długości cięcia do rodzaju plonu. Noże są chronione przed uszkodzeniami i opcjonalnie mogą być hydraulicznie sterowane z kabiny.

Obsługa i monitorowanie pracy

Bale formowane są za pomocą sprawdzonego systemu przenośników taśmowych i pasowych, z możliwością regulacji nacisku w maszynach typu V z poziomu kabiny ciągnika. Nowy interfejs ISOBUS pokazuje stany i procesy maszyny w formie animacji i grafiki 3D. Opcjonalnie można korzystać z dwóch kamer cyfrowych, które wyświetlają obraz z maszyny podczas pracy.

Owijanie i łączenie funkcji

Maszyny kombinowane posiadają podwójny ramienny system owijania z prędkością do 36 obr./min, umożliwiający szybki transfer beli z komory do stołu owijającego. Obsługę wszystkich funkcji ułatwiają przyciski na panelu sterowania urządzenia owijającego. ComPack Pro może pomieścić do 12 rolek folii, które są przechowywane w specjalnych schowkach.

Opcjonalnie dostępny jest zintegrowany system dozowania dodatków kiszonkowych, z dwoma zbiornikami po 120 l każdy. Dozowanie można sterować automatycznie lub ręcznie, a system wyłącza się podczas wiążącej fazy beli. Możliwe jest również wyposażenie maszyn w wagę beli.

Konserwacja i dodatkowe funkcje

Wszystkie wersje ComPack Pro mają standardowe automatyczne smarowanie olejem i smarem oraz przyłącza sprężonego powietrza do czyszczenia maszyny w polu, co ogranicza konieczność prac serwisowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.