Raporty Aktualności

Valtra liderem sprzedaży ciągników rolniczych w Finlandii

Data publikacji:

W przypadku Finlandii, która jest bogata w lasy i jeziora, statystycy zarejestrowali ok. 8300 nowo zarejestrowanych pojazdów rolniczych w 2023 r. Jednak dobre 6800 z nich jest wyposażonych w moc poniżej 35 KM i waży mniej niż 1800 kg. Z kolei liczba nowych ciągników o mocy ponad 35 kW pod maską nieznacznie wzrosła w ub. roku po gwałtownym spadku w 2022 r.: na poziomie 1540 sztuk, ok. 3% więcej z nich zostało wprowadzonych na rynek.

    Valtra liderem sprzedaży ciągników rolniczych w Finlandii

Krajowa marka Valtra pozostaje niekwestionowanym liderem rynku - była w stanie jeszcze bardziej zwiększyć swój udział w rynku. 656 zarejestrowanych jednostek oznacza udział w rynku na poziomie nieco poniżej 43%. 

Chociaż spółki Grupy AGCO, Fendt (-10,1%) i Massey Ferguson (-12,9%) również odnotowały straty, ponad połowa nowych ciągników o mocy powyżej 35 kW zarejestrowanych w Finlandii przypada na ten koncern (+4,7%). 

Marka New Holland odnotowała silny wzrost (o 31,1%) i z 135 zarejestrowanymi jednostkami wyprzedziła John Deere i Claas – awans z miejsca 4. na 2. 

John Deere zarejestrował zaledwie 126 nowych ciągników w Finlandii w 2023 r. (-36,7%), zmniejszając swój udział w rynku do zaledwie 8,2%.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.