Aktualności

Raiffeisen Agro-Technika/Idea Getin Leasing - Finansowanie od dilera

Data publikacji:

Uzupełnianie czy zmiany w oferowanym asortymencie to tylko jeden z przykładów przystosowywania firm handlowych do zmieniających się realiów rynkowych. Kolejnym jest tworzenie interesujących programów finansowania czy to przy udziale producentów maszyn, czy tak jak w przypadku firmy Raiffeisen Agro-Technika, przy wyłącznym zaangażowaniu dilera oraz podmiotu finansowego – w tym wypadku Idea Getin Leasing.

Większość z dostawców firmy Raitech ma swoje programy finansowania fabrycznego, w związku z czym klient, kupując kilka maszyn różnych marek, musiałby podpisać kilka umów leasingowych. Jak radzić sobie z takim problemem? – Tworząc RaiFinance, chcieliśmy przede wszystkim móc koordynować programy finansowania fabrycznego oferowane przez naszych partnerów i dostawców maszyn, a także zaoferować naszym klientom detaliczny zakup maszyn, na które nie ma wsparć z fabryki. Dzięki temu możemy podczas jednej wizyty obsłużyć klientów w sposób kompleksowy – mówi Roman Szulc, wiceprezes Raiffeisen Agro-Technika. – W ten sposób powstał projekt, który także pozwala doradzać klientowi, jakie finansowanie wybrać - nie mamy żadnych sztywnych ram finansowania i bardzo różne produkty dopasowujemy do potrzeb klienta. Jest oczywiście indywidualny harmonogram spłat, są też promocje – udział własny od 0%, z odroczonymi terminami płatności na pierwsze raty, na finansowanie VAT-u. Generalnie opieramy nasze finansowanie na klientach, których znamy, a ich kondycja finansowa jest pozytywna. Z klientami, którzy chcą być z nami kompleksowo, jesteśmy od zakupu maszyny, po jej serwisowanie i finansowanie. W ten sposób tworzymy też dłuższe relacje, ponieważ w czasie finansowania mamy bieżący kontakt z klientem — dodaje Roman Szulc.

Pierwsi w kraju

– Program RaiFinance wprowadziliśmy w 2017 r. i jest to praktycznie pierwsze w Polsce typowe finansowanie dilerskie. Projekt ten cały czas ewoluuje i szukamy wciąż nowych rozwiązań, ale już po półtora roku działalności możemy powiedzieć, że dzięki niemu odnosimy duże sukcesy w branży i coraz więcej klientów możemy wspomóc przez to finansowanie. Obecnie dzięki temu programowi finansujemy około 20% naszych obrotów – wyjaśnia Wiesław Kujawa, prezes zarządu Raiffeisen Agro-Technika.
Oferta RaiFinance zakłada kompleksowe finansowanie inwestycji związane z zakupem maszyn rolniczych, finansowanie pomostowe dla inwestycji związanych z dofinansowaniem z UE, a także pożyczki i leasingi z dopłatą producentów maszyn. Oferta tego typu stanowi ważny argument na drodze do podejmowania decyzji zakupowych w sytuacji nadal niedostatecznego tempa realizowania dotacji z PROW czy kiepskiej sytuacji wielu gospodarstw spowodowanych stratami suszowymi. – Naszym zadaniem nie jest sprzedawanie na siłę klientom oferowanych przez nas maszyn. Doradzamy klientom, żeby mierzyli siły na zamiary i staramy się im w sposób racjonalny pomagać. Wiemy, że obecnie sytuacja jest ciężka, dlatego też wychodzimy z naszą propozycją RaiFinance, zakładającą m.in. odroczoną płatność, aby ulżyć im chociażby w taki sposób. Ta sytuacja na pewno się zmieni i znów nastaną lepsze czasy, gdy przychody z produkcji rolnej będą na tyle zadowalające, iż pozwolą rolnikom spokojnie inwestować – przekonuje Wiesław Kujawa.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.