Raporty Aktualności

Koncern CNH rządzi na rynku ciągników rolniczych w Holandii

Data publikacji:

W Holandii dane dotyczące sprzedaży związanej z markami są tradycyjnie publikowane z rocznym opóźnieniem ze względu na przepisy dotyczące ochrony danych. Magazyn Eilbote poinformował już o 2,5-proc. spadku w 2022 r. Jednak teraz jest również jasne, że New Holland przejmie koronę w tym roku.

    Koncern CNH rządzi na rynku ciągników rolniczych w Holandii

 

Sprzedając 756 maszyn (+13,2%), zwiększyła swój udział w rynku do 22%. Wraz z markami Case IH i Steyr, CNH Industrial może zatem zabezpieczyć prawie 1/3 holenderskiego rynku w 2022 r. 

 

Chociaż zeszłoroczny zwycięzca John Deere również był w stanie sprzedać więcej maszyn, a tym samym zapewnić sobie 20,7% udziału w rynku, spada na miejsce 2. w rankingu 2022. Fendt znajduje się na miejscu 3., a jego udział w rynku nowych maszyn zmniejszył się do 12% z powodu spadku liczby rejestracji. Iseki (-21,3%) i Deutz-Fahr (-25,2%) również odnotowały znaczne spadki wśród 10 najlepszych marek.

 

Jednak, jak ogłosiła już organizacja handlowa Fedecom, w 2023 r. w Holandii sprzedano 2662 ciągniki, o 155 jednostek więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci rynkowi przypisują ten ponad 6-proc. wzrost przede wszystkim dobrej sprzedaży w grudniu ub. roku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.