Raporty Aktualności

John Deere numerem jeden na rynku ciągników w Danii i Szwecji

Data publikacji:

Według statystyk w Szwecji w 2023 r. zarejestrowano łącznie 2256 nowych ciągników. Po gwałtownym spadku w poprzednim roku, negatywny trend w branży utrzymuje się. John Deere zabezpiecza 1/4 tortu rynkowego, podczas gdy kolejna 1/5 trafia do Valtry.

    John Deere numerem jeden na rynku ciągników w Danii i Szwecji

Oprócz lidera rynku John Deere`a (+3,1%), Massey Ferguson (+1,2%), Kubota (+5,9%), a przede wszystkim Claas (+20,8%) również były w stanie zwiększyć swoją sprzedaż w tym kraju

W 2022 r. rynek ciągników w Danii wzrósł o ponad 20%. Jednak w 2023 r. rolnicy ponownie niechętnie kupowali ciągniki: wielkość rynku ciągników o mocy silnika powyżej 40 KM zmniejszyła się o ponad 12% do 1622 sztuk. Lider rynku John Deere był w stanie zwiększyć swój udział w rynku o ponad 5 pp. do 26%, podczas gdy zeszłoroczny wicelider New Holland wprowadził na duński rynek w 2023 r. o prawie 30% mniej maszyn niż w roku poprzednim. Beneficjentem jest siostrzana marka Case IH, która obecnie zajmuje miejsce 2. z udziałem w rynku wynoszącym nieco poniżej 17%. Pomimo negatywnego ogólnego trendu, Claas był w stanie zwiększyć swój udział w rynku do prawie 10%. Deutz-Fahr był również w stanie zwiększyć sprzedaż ciągników w Danii o prawie połowę (8,5% udziału w rynku), przejmując większy kawałek rynkowego tortu po raz drugi z rzędu; w 2021 r. jego udział w rynku wynosił mniej niż 2%.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.