Raporty Aktualności

John Deere mocny na rynku ciągników w Czechach

Data publikacji:

W 2022 r. rynek ciągników w Czechach odnotował silny wzrost sprzedaży, co w dużej mierze wynikało ze znacznego wzrostu krajowej marki Zetor. W tym czasie ciągniki z Brna mogły pochwalić się ponad 20-proc. udziałem w rynku. Jednak w całym 2023 r. udział ten skurczył się do mniej niż 5%.

    John Deere mocny na rynku ciągników w Czechach

Ogólnie rzecz biorąc, w 2023 r. na czeski rynek wprowadzono znacznie mniej ciągników niż w dwóch poprzednich latach; statystycy zarejestrowali zaledwie 2819 sztuk (-16%).

 

John Deere, który w poprzednim roku nadal zajmował miejsce 2., w 2023 r. powrócił do swojej dawnej siły z 10,5-proc. wzrostem sprzedaży. Po raz kolejny amerykański producent odpowiada obecnie za prawie 1/5 czeskiego rynku.

 

Małe i kompaktowe ciągniki indyjskiej marki Solis (9,7% udziału) nadal cieszą się dużą popularnością, choć dostarczono ich mniej niż w poprzednim roku. 

 

Dwie niemieckie marki Fendt (+11,7%) i Deutz-Fahr (+11,3%) również odnotowały zwiększone zainteresowanie kupujących. 

 

Ponad 100 miniciągników indyjskiego producenta Captain (+76,2%), które pojawiły się w rankingu po raz pierwszy w 2022 r., znalazło w ub. roku pierwszego nabywcę

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.