Technika

Badanie DLG-PraxisMonitor. Isobus w praktyce

Data publikacji:

Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) zapytało w cyklicznie organizowanym badaniu DLG-PraxisMonitor o aktualny status użytkowania oraz najczęstsze problemy związane z wymianą danych i sprzęganiem urządzeń za pomocą Isobus. W zależności od kombinacji ciągnik-urządzenie nadal występują sporadyczne problemy, ale główne, udokumentowane jeszcze kilka lat temu trudności, które frustrowały użytkowników, wydają się być rozwiązane.

    Badanie DLG-PraxisMonitor. Isobus w praktyce

    Blick auf Multifunktionsarmlehne in John Deere Schlepper

 Nie ma powodu, aby człowiek miał w domu komputer. Ten cytat z lat 70. przypisywany jest Kenowi Olsenowi. Olsen był założycielem i szefem firmy Digital Equipment, przedsiębiorstwa, które w tym samym czasie co IBM tworzyło kamienie milowe cyfryzacji, jak np. laptop czy standard Ethernet, a w swoich wprowadzonych na rynek w 1970 r. komputerach serii PDP-11 użyło pierwszego „uniwersalnego systemu BUS”.

Ten ustandaryzowany protokół umożliwił unowocześnienie i przystosowanie PDP-11 dla szerokiej gamy zastosowań procesowych, a następnie rozpoczął swój triumfalny pochód zwłaszcza w naukowych badaniach eksperymentalnych i sektorze badawczym, ale także w sterowaniu elektrowniami, trasami komunikacyjnymi i sieciami telefonicznymi, gdzie pozostawał częściowo w użyciu aż do lat dwutysięcznych. Z podobnym sceptycyzmem wypowiadali się również rolnicy na targach Agritechnica 2003, gdy przedstawiono pierwsze ciągniki i narzędzia zawieszane obsługujące Isobus. Historia rozwoju obu rozwiązań była, jak wiadomo, różna....

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.