Współpraca wykracza poza autonomiczne sterowanie maszynami, takimi jak opryskiwacze samojezdne, zmierzając w kierunku pełnej automatyzacji pracy od biura do pola. Współpraca ta integruje doświadczenie firmy Trimble w zakresie autonomii w systemach prowadzenia, planowania ścieżek i automatyzacji procesów w polu z flotą maszyn Horsch.
Pierwsza faza przyniesie automatyzację założonego planowania, kontroli maszyn i wyzwań logistycznych, przed którymi stoją operatorzy opryskiwaczy, aby poprawić wydajność maszyn i zmniejszyć liczbę błędów operacyjnych. Funkcja ta może znacznie zmniejszyć obciążenie kierowcy, jednocześnie pozwalając mu interweniować w dowolnym momencie. W dłuższej perspektywie technologia ta stworzy podstawy do obsługi w pełni autonomicznych maszyn.
– Wyjątkowa możliwość dzięki tej współpracy nie polega na tym, że przedstawiamy utopię przyszłości, ale na tym, że krok po kroku zmierzamy w kierunku autonomii w pragmatyczny, konsekwentny sposób. Uważamy automatyzację w rolnictwie za jedną z naszych kolejnych kluczowych technologii, a naszym celem jest ostateczne dostarczenie platformy różnorodnych aplikacji, które pomogą rolnikom sprostać wyzwaniom przyszłości
– skomentował Theo Leeb, dyrektor zarządzający w firmie Horsch.