Technika

TeeJet Technolgies - Coraz lepszy osprzęt

Data publikacji:

Specjalizująca się produkcji osprzętu do ochrony roślin oraz terminali sterujących i systemów prowadzenia maszyn amerykańska firma TeeJet Technologies systematycznie wprowadza interesujące rozwiązania zapewniające coraz dokładniejsze i bezpieczniejsze aplikowanie nawozów płynnych i środków ochrony roślin. Ostatnio ofertę uzupełniły m.in. innowacyjne rozlewacze do RSM, uniwersalna głowica obrotowa oraz wielofunkcyjny system prowadzania satelitarnego.

W segmencie osprzętu do nawożenia TeeJet wprowadził 7-strumieniowe rozlewacze SJ7 VR umożliwiające precyzyjne, zmienne dawkowanie RSM i innych nawozów płynnych. W odróżnieniu od dotychczas oferowanych, w nowych rozlewaczach zastosowano specjalną, elastyczną kryzę dozującą, z otworem zmieniającym się zależnie od ciśnienia roboczego. Dzięki temu jednym rozlewaczem można aplikować RSM w bardzo szerokim zakresie dawek, także w trakcie tego samego zabiegu, bez potrzeby wymiany. Rozlewacze SJ7 VR zastępują aż 5 rozmiarów tradycyjnych końcówek do RSM-u. Rekomendowane ciśnienie pracy wynosi od 2 do 5,5 barów, co zapewnia wydatek z jednego rozlewacza od 1,01 do 2,94 l/min.
           Niezawodną, prostą konstrukcję wyróżnia solidny korpus z acetalu, brak sprężyn i innych ruchomych części oraz kryza z elastomeru (EPDM) zapewniająca wysoką trwałość rozlewacza. W ofercie są również podobne rozlewacze 3-strumieniowe (SJ3 VR), pracujące przy ciśnieniu od 1,5 do 7 barów.

Uniwersalne głowice

Technikę aplikowania pestycydów uzupełniły uniwersalne 3- i 5-rozpylaczowe, kompaktowe głowice obrotowe QJ370, przeznaczone do instalowania na belkach różnych typów. Głowice wyróżniają się kompaktowa budową i dużą trwałością, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów o bardzo dobrej odporności chemicznej – nylonu, acetalu, stali nierdzewnej i Vitonu, z którego wykonano wszystkie uszczelki. W głowicach wyeliminowano możliwość przypadkowego obracania się podczas pracy. Zoptymalizowana konstrukcja zapewnia duży przepływ, przy niewielkim spadku ciśnienia, co umożliwia wykonywanie zabiegów w szerokim zakresie dawek i prędkości roboczej. Głowice wyposażone są w oprawy Quick TeeJet umożliwiające szybki montaż rozpylaczy.

Pewne prowadzenie

Wprowadzony w ubiegłym roku Matrix 430 to prosty, kompaktowy system prowadzenia maszyn, zbudowany na bazie popularnego, sprawdzonego modelu CenterLine 220, ale oferujący ulepszony interfejs użytkownika oraz większe możliwości. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany odbiornik, korzystający zarówno z sygnałów GPS, jak i GLONASS, co zapewnia niezawodność działania. Dostępne anteny gwarantują dobry zasięg w różnych lokalizacjach geograficznych. Matrix 430 ma kolorowy dotykowy ekran o przekątnej 110 mm i wysokiej rozdzielczości, dobrze widoczny nawet w jasnym świetle. Wbudowane złącze USB umożliwia transfer danych oraz aktualizację oprogramowania.
            Matrix 430 jest łatwy w instalacji i intuicyjny w obsłudze. Może pracować w różnych trybach prowadzenia (po prostej, krzywej, okręgu, w odniesieniu do ostatniego przejazdu), pozwala rejestrować powierzchnię, wyznaczać mapy pól, ustawiać do 7 wirtualnych sekcji, co ułatwia zarządzanie szerokością roboczą i zwiększa dokładność zabiegów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.