Raporty Aktualności

Susze w Hiszpanii wpłynęły na sprzedaż ciągników rolniczych

Data publikacji:

W Hiszpanii rekordowe upały doprowadziły do znacznych strat w produkcji rolnej. Tamtejsze Ministerstwo Rolnictwa również postrzega suszę jako główną przyczynę prawie 14-proc. spadku na rynku nowych ciągników.

    Susze w Hiszpanii wpłynęły na sprzedaż ciągników rolniczych

Ilość pierwszych rejestracji spadła już o ponad 1800 jednostek w 2022 roku. Podczas gdy w 2021 r. w Hiszpanii zarejestrowano ponad 11 100 ciągników, w ub. roku było to tylko 8779 nowych ciągników. 

 

Sam John Deere stanowił ponad 20% tej liczby - będąc po raz kolejny najlepiej sprzedającą się marką w Hiszpanii. Jednak w 2023 r. na rynek wprowadzonych zostało tylko 1926 zielono-żółtych ciągników, co oznacza dwucyfrowy spadek. 

 

Na miejscu 3. nastąpiła zmiana - Fendt był w stanie zdobyć brązowy medal, chociaż liczba nowo zarejestrowanych ciągników również spadła do 628

 

Kubota, która w ub. roku zajęła miejsce 3., poniosła największe straty w pierwszej dziesiątce (-34,7%) i w rezultacie spadła na miejsce 6. Jedynie Valtra (+3,9%) i Kioti (+1,8%), marka południowokoreańskiego producenta Daedong Industrial, były w stanie wprowadzić na hiszpański rynek więcej ciągników niż w poprzednim roku.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.