Raporty Aktualności

Sprzedaż ciągników rolniczych we Francji - lider bez zmian

Data publikacji:

Francja umocniła swoją pozycję największego rynku ciągników w Europie, odnotowując wzrost o 2% do 35 665 pierwszych rejestracji w 2023 r. Ten przyjemny wzrost kontrastuje z innymi krajami, w których liczby spadają.

    Sprzedaż ciągników rolniczych we Francji - lider bez zmian

Według francuskiego stowarzyszenia producentów Axema, ciągniki standardowe wykazały silny wzrost o 4,2% do łącznej liczby 26 200 sztuk. Z kolei liczba zarejestrowanych po raz pierwszy ciągników do winnic i sadów spadła gwałtownie drugi rok z rzędu do 3303 sztuk (spadek o 10,6%), najniższego poziomu od 2013 r. Liczba nowych ciągników komunalnych zarejestrowanych w 2023 r. wzrosła o 1,8% do 6154 sztuk.

Pięć największych marek w kategoriach ciągników standardowych, do winnic, sadów i komunalnych to: John Deere, New Holland, Fendt, Claas i Kubota. Łącznie dzielą one 3/5 francuskiego rynku ciągników. Jednak 1/5 tego udziału przypada na samą markę John Deere, która pozostaje niekwestionowanym liderem we Francji z niewielkim wzrostem o 2,5%. Marka New Holland, która w ub. roku zajęła miejsce 3., odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 600 nowych maszyn w porównaniu z rokiem poprzednim (+16%) i odzyskała miejsce 2. kosztem marki Fendt. Oprócz marek CNH, Deutz-Fahr (+11,1%), Farmtrac (+30,9%) i Lamborghini (+73,4%) odnotowały dwucyfrowy wzrost. Chińska marka Lovol (+213,3%) nawet potroiła swoje wyniki sprzedaży we Francji. 

Według dalszych informacji Axema, średnia moc standardowych ciągników nadal rośnie i osiągnęła obecnie 163,5 KM. Stowarzyszenie odnotowało znaczny wzrost w segmencie ciągników o mocy powyżej 300 KM.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.