Raporty Aktualności

Sprzedaż ciągników rolniczych w Belgii – rekord w 2021 r., teraz spadki

Data publikacji:

Po rekordowym poziomie sprzedaży w 2021 r. - ponad 2000 sztuk - belgijski rynek ciągników nadal wykazuje tendencję spadkową. Po spadku o ponad 15% w 2022 r., cały rynek skurczył się o kolejne 11% do ok. 1800 sztuk.

    Sprzedaż ciągników rolniczych w Belgii – rekord w 2021 r., teraz spadki

 

Spadek sprzedaży dotyczy praktycznie wszystkich producentów. Jedynymi wyjątkami są Valtra, ze wzrostem o 6,7% i 95 sprzedanymi sztukami, oraz McCormick (13 sztuk)

 

Pomimo spadku o 14,4%, John Deere utrzymuje pozycję lidera z udziałem w rynku wynoszącym 22,5%. New Holland zapewnił sobie udział w rynku na poziomie nieco poniżej 20% pomimo umiarkowanego spadku sprzedaży o 6,5%. Zajmujący miejsce 3. Fendt (-7,8%) również stracił na znaczeniu, ale był w stanie zwiększyć swój udział w rynku do 13,5%. 

 

W analizie koncernów, CNH Industrial (581 sztuk) prowadzi na belgijskim rynku ciągników w 2023 r., a za nim plasują się AGCO (451 sztuk) i John Deere (415 sztuk).

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.