Opinie użytkowników

Specjalność Agremo czyli silosy

Data publikacji:

Firma Agremo posiada w swojej bogatej ofercie m.in. silosy lejowe typu ZL, silosy płaskodenne typu ZP oraz silosy paszowe typu ZLP. Do produkcji zbiorników firma używa walcowanej blachy płaskiej.

Zobacz także: Zwycięzcy wyłonieni

Płaska czy falista?

Według specjalistów firmy Agremo zastosowanie blachy płaskiej na części walcowej silosów pozwala zachować dużo większą czystość, a tym samym zminimalizować prace ręczne związane z usuwaniem zanieczyszczeń z silosów. Te wykonane z blach płaskich posiadają specjalną konstrukcję wzmacniającą i wykonane są z grubszych blach (czasami nawet o 100%!), co przekłada się na ich wyższą trwałość w stosunku do silosów wykonanych z blachy falistej. Dodatkowo w procesie produkcji elementy z blach płaskich nie ulegają uszkodzeniom, a produkcja blachy falistej poprzez wyginanie płaskich arkuszy na zimno powoduje uszkodzenia mechaniczne i mikropęknięcia powłoki ocynku. Ponadto siły działające na poszycie zbiornika w trakcie jego rozładunku z czasem mogą powodować utratę geometrii carg i uszkodzenie części walcowej. Z kolei argument o mniejszym nagrzewaniu surowca w silosach z blachy falistej jest również jest chybiony. W skutek intensywnego promieniowania słonecznego blacha falista nagrzewa się dokładnie tak samo jak płaska, lecz na 1 m² części walcowej płaskiej przypada ok. 1,2 m² nagrzanej powierzchni blachy falistej. Większa powierzchnia oddawania ciepła, to szybsze nagrzewanie wnętrza obiektu.

Silosy lejowe typu ZL

Silosy lejowe typu ZL produkowane są w zakresie pojemności od 5 do 1336 m³ przy średnicy od 2,2 do 8,9 m i całkowitej wysokości od 5 do 26,9 m (wysokość części walcowej od 1,2 do 19,2 m). Wykonane z wysokojakościowych blach ocynkowanych lub opcjonalnie kwasoodpornych silosy dostępne są z lejem...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 17-18/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.