Młody mechanik na Medal - mamy zwycięzców

Data publikacji:

W Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu odbył się finał VIII edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal” organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zobacz także: Nowy nabór w Agencji

Do rywalizacji stanęło dziewięciu najlepszych młodych mechaników, uczniów szkół średnich, którzy wyprzedzili niemal 200 osób, uzyskując najwyższe wyniki podczas rozwiązania testu umieszczonego na stronie Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Finał składał się z dwóch części: testu sprawdzającego i zadań praktycznych. Test sprawdzający zawierał 15 pytań z zakresu programu nauczania w średnich szkołach technicznych o profilu rolniczym lub agrotronicznym. W drugim etapie uczniowie mieli do wykonania cztery zadania praktyczne. Przeprowadzenie konkursu w jednym miejscu, jakim jest technikum rolnicze, pozwoliło na zwiększenie liczby zadań praktycznych, realizowanych przez uczestników konkursu. Po raz pierwszy pojawiło się zadanie związane z hydrauliką siłową realizowane na stanowisku dydaktycznym.

Laureaci konkursu

Po podsumowaniu punktów komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce - Paweł Oleszczyk (ZS CKUR w Dobryszycach), II miejsce - Rafał Piechaczek (ZS w Komornie), III miejsce - Sławomir Łukomski (ZS Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie).

– Stricte do samego konkursu się nie przygotowywałem. Po prostu od kilku lat skrupulatnie się uczę. Największą trudność sprawiła mi agrotronika, nowe technologie i elektronika – mówił zwycięzca Paweł Oleszczyk z klasy trzeciej ZS CKUR w Dobryszycach.

– Udział w konkursie to dla mnie próba sprawdzenia siebie, mojej wiedzy oraz możliwość zdobycia jakiś dalszych perspektyw. Poziom trudności był adekwatny do naszego wykształcenia, które nabyliśmy w szkole, ale oczywiście stres też robi swoje. Przede wszystkim wiedzę wyniosłem z targów rolniczych, gazet, które czyta się na co dzień, ze śledzenia nowości w branży – mówił Sławomir Łukomski z klasy trzeciej o profilu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z ZS Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie, zdobywca III miejsca.

Laureaci tegorocznego konkursu wraz z Markiem Wiąckiem, który będzie reprezentował nasz kraj na zawodach EuroSkills w Austrii w styczniu, walczyć będą o możliwość wyjazdu na zawody WorldSkills do Szanghaju, które odbędą się we wrześniu 2021 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.