[ATR] Aktualności

Pierwsze Agro-Tech Minikowo po lockdownie

Data publikacji:

Organizowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech, wraz z odbywającymi się równocześnie Krajowymi Dniami Pola, to bez wątpienia największa impreza rolnicza w tej części Polski. Tegoroczna edycja wystawy, która odbyła się w dniach 19-20 czerwca, była pierwszą imprezą branżową tej skali po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Tegoroczną imprezę zdominowały jednak bez wątpienia poletka doświadczalne, bo i miłośnicy nowoczesnej techniki rolniczej dostali do dyspozycji stosunkowo nieliczną reprezentację firm z tej branży - ledwie 24 firmy z grona 300 wystawców. Według organizatora targi odwiedziło ok. 15 tys. osób.

A wracając do Krajowych Dni Pola, z tego tytułu w Minikowie utworzono poletka pokazowe i doświadczalne, a kolekcja odmian była o wiele większa niż w edycji 2020. Wystarczy powiedzieć, że rolnicy mogli obejrzeć ponad 70 odmian rzepaku, czy też ponad 80 odmian pszenicy ozimej, a z roślin jarych - 120 odmian kukurydzy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.