[ATR] Gospodarka i rolnictwo ARiMR

Nowy serwis ARiMR

Data publikacji:

Geoportal ARiMR to nowy serwis z danymi przestrzennymi dla instytucji okołorolniczych, sektora naukowo-badawczego czy organów KE. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie z rejestrów danych przestrzennych ARiMR jedynie przez takie instytucje jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Główny Urząd Statystyczny oraz podmioty z sektora naukowo-badawczego czy organy Komisji Europejskiej. O dostęp do portalu można ubiegać się od 12 czerwca 2021 r.

Głównym zadaniem serwisu jest udostępnianie podkładów mapowych oraz danych referencyjnych z bazy LPIS, z ewidencji: producentów, gospodarstw rolnych i wniosków o przyznanie płatności. Zasoby systemu mogą być wykorzystywane na potrzeby naukowe, badawcze, statystyczne lub środowiskowe na wniosek podmiotów realizujących ustawowe zadania dotyczące tych celów, m.in. KOWR-u, GUS-u, a także instytucji i organów Unii Europejskiej.

Chcący skorzystać z geoportalu muszą uzyskać odpowiednie uprawnienia. Niezbędne jest dostarczenie ARiMR poprawnie wypełnionego „Wniosku użytkownika zewnętrznego o nadanie lub zmianę uprawnienia dostępu do aplikacji” oraz podpisanego regulaminu korzystania z konta. Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej lub za pośrednictwem aplikacji ePUAP.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.